Cel transferowy PSG wyceniany na 50 milionów euro

2025-08-06 10:31:24; Aktualizacja: 2 godziny temu
Cel transferowy PSG wyceniany na 50 milionów euro Fot. Norbert Scanella - Panoramic/DPPI/IPA Sport 2/ipa-agency.net/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sport Bild

Czy Paris Saint-Germain potrzebuje nowego skrzydłowego? Jeśli tak, na czele listy obserwowanych znajduje się Maghnes Akliouche z AS Monaco. Przypuszcza się, że konkurenci z Ligue 1 nie oddadzą młodego piłkarza za mniej niż 50 milionów euro – podaje „Sport Bild”.

Wiele klubów aspirujących o najwyższe cele w topowych ligach i na arenie europejskiej przygląda się poczynaniom wielkiego talentu wychowanego w książęcym państwie. Oferty dotychczas składały firmy z Premier League i Bundesligi. Niewykluczone, że do gry wkroczy jeszcze PSG.

Cena wyjściowa za 23-latka oscylowała w granicach 70 milionów euro. Dotychczas nikomu nie przyszło do głowy, aby przygotowywać propozycję o takiej wartości.

Z biegiem czasu żądania AS Monaco wydają się jednak łagodniejsze. Według niemieckiego dziennika przy składaniu zapytania o Akliouche'a Bayer Leverkusen miał dowiedzieć się, że nie zostanie sprzedany za kwotę mniejszą niż 50 milionów euro.

Wątpliwe natomiast, aby taki kosztorys przedstawiał się identycznie dla wszystkich interesantów. Możliwe, że u AS Monaco wchodzi w grę transfer wychodzący za granicę po obniżonej cenie.

Maghnes Akliouche to bardzo zaawansowany technicznie prawoskrzydłowy z wiodącą lewą nogą. Tylko w zeszłym sezonie strzelił siedem goli i zaliczył 12 asyst, meldując się na murawie w 43 spotkaniach.

Sześciokrotny reprezentant Francji miałby idealnie pasować do paryskiego projektu, zważywszy nie tylko na wielkie umiejętności w kreowaniu sytuacji i decyzyjności, ale także zaangażowanie w fazie defensywnej, co bardzo podoba się trenerowi Luisowi Enrique.