Celtic wskazał głównego faworyta na stanowisko trenera. Rozmowy trwają

Celtic wskazał głównego faworyta na stanowisko trenera. Rozmowy trwają
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Eddie Howe został wytypowany na faworyta do przejęcia Celticu po odejściu Neila Lennona - informuje Sky Sports.

Klub z Glasgow został pozbawiony statusu hegemona w szkockich rozgrywkach po wywalczeniu dziewięciu tytułów mistrzowskich z rzędu na rzecz odwiecznego rywala - Rangersów.

W związku z zaistniałą sytuacją z posady opiekuna „The Bhoys” zrezygnował Neil Lennon i od tego czasu tymczasowo za wyniki osiągane przez Celtic odpowiada John Kennedy, który najprawdopodobniej będzie wywiązywał się z tej roli do zakończenia obecnego sezonu.

Przedstawicielom ekipy z Glasgow zależy jednak na nawiązaniu współpracy z nowym docelowym szkoleniowcem jeszcze przed rozegraniem ostatniego meczu w trwających rozgrywkach, dlatego od kilku tygodni rozglądają się za najbardziej wartościową dla siebie opcją.

W mediach pojawiło się już wiele nazwisk potencjalnych kandydatów przymierzany do objęcia sterów nad szkockim zespołem jak Rafa Benítez, Frank Lampard czy Lucien Favre.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby któryś z nich miał zasiąść na ławce trenerskiej Celticu, ponieważ zdaniem Sky Sports wysłannicy klubu prowadzoną zaawansowane rozmowy z Eddie'em Howe'em.

43-latek pozostaje bez pracodawcy od momentu rozstania z Bournemouth w sierpniu ubiegłego roku po zanotowaniu z tą drużyną spadku z Premier League do Championship.

Przed tym wydarzeniem Anglik był uważany za jednego z najlepiej rokujących młodych trenerów i był nawet przymierzany do przejęcia topowych zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Wspomniane źródło dodaje, że Howe zastanawia się na razie nad zaakceptowaniem otrzymanej propozycji i jednocześnie jest zadowolony z przebiegu dotychczasowych rozmów z przedstawicielami Celticu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy