Cesc Fàbregas „załatwi” Como dwa hitowe transfery?! Jeden prosto z Realu Madryt

2024-05-15 11:49:54; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Cesc Fàbregas „załatwi” Como dwa hitowe transfery?! Jeden prosto z Realu Madryt Fot. IPA/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sport

Cesc Fàbregas wywalczył z Como awans do Serie A, a teraz pracuje nad transferami. Jak się okazuje, postara się wykorzystać swoje znajomości do transferów Luki Modricia i Pedro Rodrígueza - twierdzi „Sport”.

Sezon na zapleczu Serie A zakończyła triumfem Parma, która na przestrzeni 38. kolejek sięgnęła po 76 punktów. Za jej plecami z dorobkiem mniejszym o trzy „oczka” rozgościło się Como 1907.

Drużyna z urodziwego miasta z Lombardii wróciła do elity po 21-latach. Jej największą gwiazdą jest wciąż zaledwie 26-letni Patrick Cutrone, który jawił się niegdyś jako spory talent włoskiej piłki.

Czołową twarzą projektu jest jednak inna, bardziej znana, postać - Cesc Fàbregas.

Z przyczyn formalnych nie mógł on prowadzić włoskiego klubu. Dlatego w charakterze opiekuna tymczasowego zatrudniono Osiana Robertsa. Z tego właśnie powodu dwukrotny mistrz Europy przyjął funkcję asystenta.

Razem z walijskim trenerem i dyrektorem generalnym, byłym reprezentantem Anglii Dennisem Wise’em, stworzył świetne połączenie. Spokój pod względem finansów zapewnia im indonezyjska grupa Djarum.

Współpracując z zarządem, Fàbregas planuje nowe transfery, którą wspomogą rywalizację w Serie A. Jak donosi „Sport”, na liście życzeń znaleźli się Pedro Rodríguez i Luka Modrić.

Obydwóch zawodników łączy wiele - mają ogromne doświadczenie, w CV hiszpańskich gigantów i przede wszystkim pod koniec czerwca wygasają ich kontrakty.

Przyszłość Pedro nie jest do końca znana, ale można zakładać, że po trzech latach rozstanie się on z Lazio. W tej kampanii zanotował w stołecznych barwach 44 spotkania, ale głównie wchodząc na murawę w ostatnich minutach.

Starszy o dwa lata Modrić stracił mocną pozycję w Realu Madryt. Z tego powodu poczuł się urażony. Priorytetem pozostaje dla niego nadal gra w hiszpańskim klubie, ale najprawdopodobniej nie otrzyma propozycji przedłużenia umowy. Projekt Fàbregasa mógłby go uwieść, ponieważ jest blisko Chorwacji, we wspaniałej lokalizacji i z zespołem z dużymi perspektywami.

Pedro może natomiast skusić perspektywa dołączenia do przyjaciela, z którym występował w FC Barcelonie i reprezentacji.