Cezary Kulesza po meczu reprezentacji Polski ze Szkocją

2024-09-05 23:12:49; Aktualizacja: 3 godziny temu
Cezary Kulesza po meczu reprezentacji Polski ze Szkocją Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Cezary Kulesza [Twitter]

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza skomentował czwartkowy mecz reprezentacji naszego kraju ze Szkocją w Lidze Narodów (3:2).

Reprezentacji Polski na początek zmagań w grupie A1 Ligi Narodów przyszło rywalizować ze Szkocją na jej terenie. Podopieczni Michała Probierza świetnie rozpoczęli starcie na Hapmden Park, bo w ósmej minucie prowadzenie drużynie dał Sebastian Szymański, który popisał się dobrym strzałem z dystansu. Tuż przed przerwą powiększył je Robert Lewandowski. Kapitan zespołu wykorzystał rzut karny.

Druga część gry zaczęła się od błyskawicznej bramki autorstwa Billy'ego Gilmoura. Później wyrównał Scott McTominay. Wydawało się, że polskiej ekipie będzie trudno wywieść ze stadionu w Glasgow trzy punkty.

W końcówce doliczonego czasu gry kolejną jedenastkę skutecznie egzekwował jednak Nicola Zalewski. Co prawda Angus Gunn był blisko zatrzymania jego uderzenia, ale piłka finalnie wpadła do siatki.

Tym samym zawodnicy Probierza mogą cieszyć się z sięgnięcia po trzy „oczka”.

Zwycięstwo 3:2 skomentował Cezary Kulesza.

„Wygrana w takich okolicznościach stanowi solidny fundament dla dalszej budowy naszej drużyny narodowej. Dziękuję i gratuluję naszym piłkarzom oraz trenerowi Probierzowi. Dzisiaj emocji nie brakowało, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość” - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na Twitterze.

W niedzielę nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Chorwacją. Początek tej potyczki o 20:45.