Championship zamiast Champions League. OFICJALNIE: Akpom wrócił do Anglii

Championship zamiast Champions League. OFICJALNIE: Akpom wrócił do Anglii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Middlesbrough

Chuba Akpom odszedł z PAOKU-u i zasili szeregi Middlesbrough.

24-latek imponował formą w ekipie z Salonik po rozstaniu z Arsenalem i w trwających rozgrywkach miał także spory wkład w wywalczenie przez Greków awansu najpierw do trzeciej, a następnie czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Środkowy napastnik asystował w meczach z Beşiktaşem oraz Benficą, a teraz, gdy PAOK stanął przed szansą awansu do fazy grupowej elitarnych rozgrywek, postanowił odejść z klubu.

Piłkarz, który ma za sobą wypożyczenia do takich eki jak Hull City czy Brighton, wybrał ofertę Middlesbrough, wracając tym samym nie tylko do Anglii, ale i do Championship. W konsekwencji nie weźmie on udziału w starciu fazy play-off z Krasnodarem.

Ekipa z Riverside Stadium ujawniła, że o Chubę Akpoma starała się od wielu miesięcy, a Neil Warnock nie ukrywa radości z pozyskania gracza.

– Był moim celem numer jeden. Pragnąłem go od dawna. Chciałbym bardzo podziękować Neilowi Bausorowi za zrealizowanie operacji – oznajmił menedżer drużyny.

Transfer zamknął się w kwocie 2,75 miliona funtów (trzy miliony euro) i teoretycznie, w myśl zawartej przez „Kanonierów” klauzuli, 40% tej sumy powinno trafić na ich konto. Jak jednak wiemy, londyńczycy zostali już ukarani za ten niezgodny z przepisami czyn i dlatego pieniądze w pełni trafią zapewne do Greków.

Akpom kończy swoją przygodę z PAOK-iem na 79 spotkaniach, w których udało mu się zdobyć 18 bramek i zanotować 10 asyst. Z nowym pracodawcą związał się on do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy