Chancel Mbemba zagra w Ligue 1. Skandal z metryką nie okazał się przeszkodą

Chancel Mbemba zagra w Ligue 1. Skandal z metryką nie okazał się przeszkodą fot. Luca Rossini/Ipa/Sipa/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Środkowy kongijski obrońca Chancel Mbemba finalizuje swoją przeprowadzkę do Olympique’u Marsylia - donosi Fabrizio Romano. Defensor od 1 lipca pozostawał bezrobotny po tym, jak w atmosferze niemałego skandalu rozstał się z FC Porto.

Mbemba barw „Smoków” bronił od 2018 roku, gdy za niecałe pięć milionów trafił do Portugalii z angielskiego Newcastle.

Przygodę kapitana reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga z ekipą ze Estádio do Dragão należy uznać raczej za udaną, przynajmniej pod kątem sportowym. Ostatni etap tej współpracy miał jednak negatywny wydźwięk.

Za Chancelem Mbembą od kilku lat ciągnie się sprawa niejasnej metryki. Niedawno na światło dzienne wyszło, iż posiada on cztery dokumenty, w których widnieją różne daty urodzenia.

Oficjalnie Afrykańczyk ma 27 lat, lecz inne papiery świadczą, że może mieć nawet... 33 lata. Działacze portugalskiej ekipy z związku z tymi zawirowaniami formalnymi zdecydowali się nie przedłużać z nim kontraktu.

Fakt ten nie zraził działaczy Olympique’a Marsylia, finalizujących właśnie angaż stopera.

„Les Olympiens” dogadali już z Mbembą wszelkie szczegóły umowy, mającej obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. Potwierdzenie zawarcia współpracy zostanie ogłoszone po przejściu przez piłkarza obligatoryjnych testów medycznych.

Tym samym na Stade Vélodrome w trwającym okienku trafi już drugi środkowy obrońca. Przedtem z drużyną z Lazurowego Wybrzeża związał się Isaak Touré, reprezentujący wcześniej barwy Le Havre.

Oprócz tego wicemistrz Francji zadbał jeszcze o wzmocnienie innych formacji, kontraktując definitywnie Pau Lópeza, Mattéo Guendouziego, Cengiza Ündera i Arkadiusza Milika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania” Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania” OFICJALNIE: Mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów odwołany. Al-Ittihad odmówiło wyjścia na boisko OFICJALNIE: Mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów odwołany. Al-Ittihad odmówiło wyjścia na boisko OFICJALNIE: Borussia Dortmund dopięła swego w sprawie młodej gwiazdki OFICJALNIE: Borussia Dortmund dopięła swego w sprawie młodej gwiazdki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy