Chelsea: Agent otwarcie o przyszłości Jorginho. „Wiemy o ich zainteresowaniu”

Chelsea: Agent otwarcie o przyszłości Jorginho. „Wiemy o ich zainteresowaniu” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CalcioMercato.it

Agent Jorginho przyznał otwarcie, że pomocnik Chelsea znajduje się na celowniku Juventusu. Z ogłoszeniem transferu zdecydowanie trzeba się jednak wstrzymać, zwłaszcza ze względów formalnych.

Juventus szykuje się do dużych zmian w swoim składzie, a mają one dotknąć szczególnie środkowej linii. Jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia pomocy ma być Jorginho, który aktualnie występuje w barwach Chelsea. Równie często rozpatrywanym rozwiązaniem jest sprowadzenie Paula Pogby i choć Francuz wzbudza na rynku większe zainteresowanie, paradoksalnie może być łatwiej pozyskać właśnie jego.

Francuz będzie latem wolnym zawodnikiem, zaś reprezentant Włoch nadal ma ważny kontrakt z Chelsea. Agent Joao Santos potwierdza zainteresowanie ze strony Juventusu, szybko jednak dodaje, że aktualnie trudno będzie wyciągnąć gracza ze Stamford Bridge, po części ze względów formalnych.

- Nie rozmawiałem z Juventusem, ale wiem, że o ich zainteresowaniu Jorginho - powiedział Santos w rozmowie z CalcioMercato.it.

- Z Chelsea łączy nas kontrakt z końca czerwca 2023 roku. Klub znajduje się teraz w szczególnym czasie, nie możemy podjąć negocjacji, a rynek zablokowany jest i dla przychodzących graczy, i dla tych, którzy chcieliby odejść.

Zablokowanie rynku jest rzecz jasna związane z sankcjami nałożonymi na Romana Abramowicza. Na ten moment mają one obowiązywać do końca maja, niewykluczone jednak, że rząd brytyjski zdecyduje się je przedłużyć. Do tego czasu „The Blues” nie będą mieli możliwości podpisywania nowych umów.

- Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Naszym priorytetem jest zasiąść do rozmów na temat przedłużenia umowy. Jeśli Chelsea się na to nie zdecyduje, wtedy wysłuchamy pozostałych klubów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy