Chelsea: Agent otwarcie o przyszłości Jorginho. „Wiemy o ich zainteresowaniu”

Chelsea: Agent otwarcie o przyszłości Jorginho. „Wiemy o ich zainteresowaniu” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CalcioMercato.it

Agent Jorginho przyznał otwarcie, że pomocnik Chelsea znajduje się na celowniku Juventusu. Z ogłoszeniem transferu zdecydowanie trzeba się jednak wstrzymać, zwłaszcza ze względów formalnych.

Juventus szykuje się do dużych zmian w swoim składzie, a mają one dotknąć szczególnie środkowej linii. Jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia pomocy ma być Jorginho, który aktualnie występuje w barwach Chelsea. Równie często rozpatrywanym rozwiązaniem jest sprowadzenie Paula Pogby i choć Francuz wzbudza na rynku większe zainteresowanie, paradoksalnie może być łatwiej pozyskać właśnie jego.

Francuz będzie latem wolnym zawodnikiem, zaś reprezentant Włoch nadal ma ważny kontrakt z Chelsea. Agent Joao Santos potwierdza zainteresowanie ze strony Juventusu, szybko jednak dodaje, że aktualnie trudno będzie wyciągnąć gracza ze Stamford Bridge, po części ze względów formalnych.

- Nie rozmawiałem z Juventusem, ale wiem, że o ich zainteresowaniu Jorginho - powiedział Santos w rozmowie z CalcioMercato.it.

- Z Chelsea łączy nas kontrakt z końca czerwca 2023 roku. Klub znajduje się teraz w szczególnym czasie, nie możemy podjąć negocjacji, a rynek zablokowany jest i dla przychodzących graczy, i dla tych, którzy chcieliby odejść.

Zablokowanie rynku jest rzecz jasna związane z sankcjami nałożonymi na Romana Abramowicza. Na ten moment mają one obowiązywać do końca maja, niewykluczone jednak, że rząd brytyjski zdecyduje się je przedłużyć. Do tego czasu „The Blues” nie będą mieli możliwości podpisywania nowych umów.

- Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Naszym priorytetem jest zasiąść do rozmów na temat przedłużenia umowy. Jeśli Chelsea się na to nie zdecyduje, wtedy wysłuchamy pozostałych klubów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy