Chelsea: Akcja-reakcja. Thomas Tuchel z nowym kontraktem [OFICJALNIE]

Chelsea: Akcja-reakcja. Thomas Tuchel z nowym kontraktem [OFICJALNIE] fot. Matthew Impey / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Chelsea | Fabrizio Romano

Chelsea szukała długo menedżera, który byłby w stanie udźwignąć projekt na tyle, aby klub ponownie odnosił sukcesy. Thomas Tuchel wywiązał się z tego zadania bezbłędnie i w nagrodę otrzymał nową umowę.

47-latek przejął „The Blues” pod koniec stycznia, miesiąc po rozstaniu z Paris Saint-Germain. To wówczas Roman Abramowicz i jego podwładna Marina Granowskaja musieli podjąć bolesną decyzję, dziękując za współpracę klubowej legendzie - Frankowi Lampardowi.

Niemiec nie miał łatwego zadania, zważywszy na to, ile chociażby latem Chelsea wydała na wzmocnienia i kogo sprowadziła. Nowy menedżer bardzo szybko jednak złapał świetny kontakt z zawodnikami i ustawił zespół według własnych preferencji, stawiając głównie na defensywę.

Dość powiedzieć, ze piłkarze pod jego wodzą stracili zaledwie 16 bramek. W tym czasie strzelili 39 i to wystarczyło, aby zakończyć zmagania w Premier League na czwartym miejscu w tabeli, dotrzeć do finału Pucharu Anglii i wreszcie - sięgnąć po puchar Ligi Mistrzów.

Kiedy tylko ekipa ze Stamford Bridge pokonała Manchester City, a Thomas Tuchel został pierwszym trenerem w historii, który rok po roku dotarł do finału rozgrywek z dwoma różnymi klubami, rozpoczęły się negocjacje w sprawie rozszerzenia umowy obowiązującej do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Wtedy wydawało się, że jest to możliwość kontynuowania współpracy o 12 miesięcy dłużej. Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, była to opcja na dwa lata. Właśnie o tyle przedłużono kontrakt i obecnie obowiązuje on do zakończenia sezonu 2023/2024.

– Nie wyobrażam sobie lepszej okazji do przedłużenia kontraktu. Jestem wdzięczny za to doświadczenie i bardzo się cieszę, że mogę pozostać częścią rodziny Chelsea. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia i z ambicją oraz niecierpliwością czekamy na to, co nadejdzie – oznajmił uradowany Niemiec.

„The Blues” pod wodzą Tuchela wygrali 19 spotkań, sześciokrotnie zremisowali i ponieśli pięć porażek.

Fabrizio Romano podkreśla, że następny w kolejce do przedłużenia umowy jest Thiago Silva.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy