Chelsea: Akcja-reakcja. Thomas Tuchel z nowym kontraktem [OFICJALNIE]

Chelsea: Akcja-reakcja. Thomas Tuchel z nowym kontraktem [OFICJALNIE] fot. Matthew Impey / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Chelsea | Fabrizio Romano

Chelsea szukała długo menedżera, który byłby w stanie udźwignąć projekt na tyle, aby klub ponownie odnosił sukcesy. Thomas Tuchel wywiązał się z tego zadania bezbłędnie i w nagrodę otrzymał nową umowę.

47-latek przejął „The Blues” pod koniec stycznia, miesiąc po rozstaniu z Paris Saint-Germain. To wówczas Roman Abramowicz i jego podwładna Marina Granowskaja musieli podjąć bolesną decyzję, dziękując za współpracę klubowej legendzie - Frankowi Lampardowi.

Niemiec nie miał łatwego zadania, zważywszy na to, ile chociażby latem Chelsea wydała na wzmocnienia i kogo sprowadziła. Nowy menedżer bardzo szybko jednak złapał świetny kontakt z zawodnikami i ustawił zespół według własnych preferencji, stawiając głównie na defensywę.

Dość powiedzieć, ze piłkarze pod jego wodzą stracili zaledwie 16 bramek. W tym czasie strzelili 39 i to wystarczyło, aby zakończyć zmagania w Premier League na czwartym miejscu w tabeli, dotrzeć do finału Pucharu Anglii i wreszcie - sięgnąć po puchar Ligi Mistrzów.

Kiedy tylko ekipa ze Stamford Bridge pokonała Manchester City, a Thomas Tuchel został pierwszym trenerem w historii, który rok po roku dotarł do finału rozgrywek z dwoma różnymi klubami, rozpoczęły się negocjacje w sprawie rozszerzenia umowy obowiązującej do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Wtedy wydawało się, że jest to możliwość kontynuowania współpracy o 12 miesięcy dłużej. Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, była to opcja na dwa lata. Właśnie o tyle przedłużono kontrakt i obecnie obowiązuje on do zakończenia sezonu 2023/2024.

– Nie wyobrażam sobie lepszej okazji do przedłużenia kontraktu. Jestem wdzięczny za to doświadczenie i bardzo się cieszę, że mogę pozostać częścią rodziny Chelsea. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia i z ambicją oraz niecierpliwością czekamy na to, co nadejdzie – oznajmił uradowany Niemiec.

„The Blues” pod wodzą Tuchela wygrali 19 spotkań, sześciokrotnie zremisowali i ponieśli pięć porażek.

Fabrizio Romano podkreśla, że następny w kolejce do przedłużenia umowy jest Thiago Silva.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy