Chelsea bez szans na zatrzymanie Antonio Rüdigera? Niemiec może już w styczniu podpisać przedwstępną umowę z nowym klubem

Chelsea bez szans na zatrzymanie Antonio Rüdigera? Niemiec może już w styczniu podpisać przedwstępną umowę z nowym klubem fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Antonio Rüdiger nie przedłuży najprawdopodobniej wygasającego kontraktu z Chelsea i zdecyduje się na kontynuowanie kariery w Realu Madryt - uważa „The Athletic”.

Zawirowania wokół osoby reprezentanta Niemiec zdają się powoli dobiegać końca. Nie tak dawno władze „The Blues” były zdecydowane na rozstanie z środkowym obrońcą, który nie miał pewnego miejsca w składzie drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda. Jego zwolnienie oraz objęcie sterów nad ekipą ze Stamford Bridge przez Thomasa Tuchela zmieniło o 180 stopni sytuację 28-latka.

Antonio Rüdiger postanowił wykorzystać w związku z tym ten fakt, do podjęcia próby wynegocjowania jak najlepszych dla siebie warunków i zażądał otrzymania od Chelsea propozycji gwarantującej mu tygodniówki na poziomie 200 tysięcy funtów.

Dziennikarze „The Athletic” przekonują, że zawodnik inkasujący obecnie 90 tysięcy funtów tygodniowo otrzymał propozycję sięgającą tylko lub aż 140 tysięcy funtów tygodniowo, która nie spotkała się z jego aprobatą.

Z zaistniałej sytuacji postanowił skorzystać Real Madryt, który osiągnął rzekomo porozumienie z Niemcem za sprawą zaoferowania mu warunków bardziej zbliżonych do jego oczekiwań.

Wspomniane źródło dodaje, że jeśli „Królewscy” dopną wszystkie formalności, to jeszcze w styczniu mogą podpisać przedwstępną umowę z 28-latkiem.

Rüdiger wystąpił w 20 meczach w trwających rozgrywkach, w których strzelił dwa gole oraz zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy