Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy

Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Ornstein I The Athletic

Zainteresowanie Chelsea Erlingiem Brautem Haalandem jest realne i poważne. „The Blues” będą dążyli do transferu napastnika Borussii Dortmund już tego lata - podaje David Ornstein na łamach The Athletic.

Chelsea chce zakontraktować Haalanda już w tym roku, mimo że klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 75 milionów euro wejdzie w życie dopiero w następnym. Londyńczycy zdają sobie sprawę z tego, że jeśli podejdą pod Norwega za sześć miesięcy, BVB zażąda za niego znacznie więcej niż wspomniane 75 milionów. Mimo to zamierzają to zrobić, będąc gotowym na pobicie swojego rekordu transferowego.

Do tej pory Chelsea najwięcej zapłaciła za Kepę Arrizabalagę (80 milionów euro). Przynajmniej takie same pieniądze, a może nawet i większe, spłyną również na konto Bayeru z tytułu transferu Kaia Havertza. W przypadku Niemca część wielkiej zapłaty stanowiły jednak bonusy.

Władze „The Blues” nie mają żadnych wątpliwości dotyczących klasy sportowej Haalanda. Dlaczego chcą pozyskać go już w tym roku? Pandemia koronawirusa nie ominęła Stamford Bridge, lecz kondycja finansowa Chelsea nie jest tak zła jak kilku innych topowych europejskich klubów. Roman Abramowicz woli ominąć wielką rywalizację o podpis 20-latka w przyszłym roku, zapewniając sobie jego transfer szybciej, nawet jeśli oznacza to wyższą kwotę transferową.

W tym sezonie Haaland zdobył 19 bramek w koszulce Borussii, dorzucając do nich trzy asysty. Potrzebował do tego 17 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy