Chelsea daje 35 milionów za piłkarza bezpośredniego rywala

Chelsea daje 35 milionów za piłkarza bezpośredniego rywala
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Chelsea nie zaprzestaje starań o Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Mistrzowie Anglii wciąż są aktywni na rynku transferowym i liczą, że w ciągu najbliższego tygodnia uda im się pozyskać kolejnych graczy. „The Telegraph” informuje, że jednym z priorytetów na ten moment jest sprowadzenie Oxlade-Chamberlaina. Wielkim zwolennikiem tego transferu jest sam Antonio Conte, który widzi w Angliku idealne wzmocnienie składu, zwłaszcza że piłkarz może grać zarówno z prawej strony boiska, jak i w środku pomocy.

Taka wszechstronność może być niezwykle przydatna w rozpoczętej już kampanii, ponieważ „The Blues” nie mogą poszczycić się szczególnie szeroką kadrą. Brytyjscy dziennikarze twierdzą, że wychowanek Southampton chciałby przenieść się na Stamford Bridge i ma o tym poinformować Arsène'a Wengera na dzisiejszym spotkaniu.

Francuz wolałby zatrzymać gracza, ale musi poważnie rozważyć ofertę rywala zza miedzy, ponieważ w przeciwnym razie może stracić zawodnika za darmo. Kontrakt 24-latka wygasa po sezonie i zawodnik nie chce go przedłużyć, nawet jeśli otrzymałby propozycję zarobków na wysokości 100 tysięcy funtów tygodniowo. Najnowsza oferta Chelsea opiewa na 35 milionów funtów i Conte liczy, że taka kwota przekona „Kanonierów”.

Ponadto Włoch liczy na sprowadzenie jeszcze dwóch Anglików - Danny'ego Drinkwatera oraz Rossa Barkleya. Ten pierwszy jest wyceniany przez Leicester na 40 milionów funtów i Chelsea wciąż sporo brakuje, by spełnić te oczekiwania. Z kolei faworytem do pozyskania pomocnika Evertonu jest Tottenham, który proponuje za niego 20 milionów funtów plus osiem milionów w formie bonusów. Chelsea chce stanąć im na przeszkodzie i zaoferować 25 milionów.

„The Blues” wciąż nie zrezygnowali również z Alexa Sandro, lecz jego transfer wydaje się być mało prawdopodobny. Zarówno piłkarz, jak i jego klub nie chcą się rozstawać, co było wielokrotnie potwierdzane choćby przez dyrektora wykonawczego Juventusu, Giuseppe Marottę.

- Alex Sandro? On powiedział, że chce z nami zostać, dlatego natychmiast odrzucaliśmy wszystkie napływające oferty - stwierdził niedawno dyrektor mistrzów Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy