Chelsea: Duży pech „The Blues”. Édouard Mendy kontuzjowany

Chelsea: Duży pech „The Blues”. Édouard Mendy kontuzjowany fot. Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Thomas Tuchel nie ma dobrych wieści przed zbliżającym się finałem Ligi Mistrzów. Pod znakiem zapytania stanął bowiem występ Édouarda Mendy'ego.

O olbrzymim pechu może mówić Chelsea, która niespodziewanie przegrała w niedzielę z Aston Villą 1:2. Co prawda dzięki porażce Leicester City z Tottenhamem „The Blues” są już pewni awansu do przyszłorocznej edycji Champions League, lecz porażkę okupili dodatkowo utratą bramkarza. W końcówce pierwszej połowy Mendy starał się wybronić strzał Bertranda Traoré. Próba zakończyła się niepowodzeniem, a na domiar złego golkiper niefortunnie uderzył w słupek.

Senegalczyk zranił się w okolicy żeber. Co prawda pierwszą połowę spotkania zdołał dokończyć, lecz w przerwie wszedł za niego Kepa Arrizabalaga. Dopiero po dzisiejszych badaniach okaże się, czy uraz jest poważny.

- On wpadł na słupek i czuje teraz duży ból w żebrach - powiedział po spotkaniu menedżer Thomas Tuchel, cytowany przez „Sky Sports”.

- Musimy poczekać aż wrócimy do domu, wtedy wykonamy prześwietlenie. W poniedziałek pewnie dowiemy się, co się dzieje.

W najbliższą sobotę odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Jeśli uraz okaże się poważny, Mendy może zostać na ostatniej prostej wykluczony z udziału w tym wyjątkowym meczu. Co prawda wiele klubów chciałoby mieć w takiej sytuacji zmiennika na poziomie Arrizabalagi, ale nie bez powodu Hiszpan musiał ustąpić miejsca 29-latkowi. Tuchel stara się pozostawać spokojnym.

- Czy zagra w finale Ligi Mistrzów? Pozostał nam tydzień na przygotowania, także zobaczymy, czy będzie to możliwe. Jeśli okazałoby się, że tak, musimy zrobić wszystko, by pomóc mu w jak najszybszym powrocie na boisko.