Chelsea i Everton po objawienie Ligue 1

Chelsea i Everton po objawienie Ligue 1
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Pape Matar Sarr wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Do grona klubów przejawiających chęć do jego pozyskania dołączyły Chelsea i Everton - poinformowało „L'Équipe”.

Utalentowany pomocnik wdarł się przebojem do francuskiej ekstraklasy i od drugiej połowy trwającego sezonu stał się pewnym punktem zespołu FC Metz.

Ten fakt został bardzo szybko dostrzeżony przez wysłanników mocniejszych europejskich drużyn, które już sposobią się do dokonania szybkiego transferu z udziałem 18-letniego zawodnika.

Do tej pory mogliśmy spotkać się w mediach z informacjami świadczącymi o tym, że Pape Matar Sarr znajduje się na celowniku Olympique'u Lyon, OGC Nice oraz Newcastle United.

Teraz dziennikarze „L'Équipe” uważają, że do tego grona dołączyły potężni gracze w postaci Chelsea i Evertonu. Oba angielskie kluby upatrują w młodzieżowym reprezentancie Senegalu wielce obiecującego piłkarza, który z powodzeniem może występować jako defensywy, środkowy i ofensywny pomocnik.

Przybliżona kwota ewentualnej letniej transakcji z udziałem 18-latka nie jest znana, ale można przypuszczać, że FC Metz będzie liczyło na ustanowienie nowego rekordu sprzedażowego.

Obecny należy do Ismaïla Sarra, który przeniósł się swego czasu do Rennes za 17 milionów euro, a teraz jest gwiazdą Watfordu, gdzie trafił z kolei za 30 milionów euro w sierpniu 2019 roku.

Obaj panowie nie są ze sobą blisko spokrewnieni, ale trafili do wspomnianego francuskiego zespołu z Génération Foot i są reprezentowani przez „Team Wass”.

Pape Matar Sarr może pochwalić się 20 rozegranymi meczami w debiutanckim sezonie w zespole z Ligue 1, dla którego zdobył trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy