Chelsea i Manchester United stoczą bój o defensora z Bundesligi. Anglicy nawiązali już pierwsze kontakty

Chelsea i Manchester United stoczą bój o defensora z Bundesligi. Anglicy nawiązali już pierwsze kontakty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Chelsea i Manchester United wykazały poważne zainteresowanie usługami Edmonda Tapsoby z Bayeru Leverkusen - poinformował „Sport Bild”.

Reprezentant Burkina Faso przeniósł się do niemieckiego zespołu z portugalskiej Vitórii w styczniu 2020 roku i bardzo szybko odnalazł się na poziomie Bundesligi, gdzie należy do wyróżniających się defensorów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Z zaistniałego stanu rzeczy doskonale zdawali sobie sprawę przedstawiciele ekipy z BayAreny i dlatego w połowie niedawno zakończonego sezonu zawarli z środkowym nowe porozumienie na lepszych warunkach finansowych.

Władze Bayeru Leverkusen liczą na to, że dzięki temu zatrzymają na dłużej w swoich szeregach Edmonda Tapsobę i jednocześnie zarobią na nim duże pieniądze w niedalekiej przyszłości.

Być może ten moment właśnie zaczął się zbliżać, ponieważ dziennikarze „Sport Bilda” uważają, że Chelsea oraz Manchester United nawiązały kontakt z niemiecką drużyną w kontekście dostępności Burkińczyka.

Wspomniane źródło dodaje, że „The Blues” i „Czerwone Diabły” mogą traktować 22-latka jako swój długoterminowy cel transferowy, który mógłby do nich dołączyć dopiero latem 2022 roku.

Poza tymi ekipami wcześniej pisano, że Tapsoba znajduje się pod ścisłą obserwacją Arsenalu czy Barcelony.

Środkowy obrońca rozegrał 39 spotkań w niedawno zakończonych rozgrywkach i zdobył w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy