Chelsea ma zielone światło na transfer Williana

Chelsea ma zielone światło na transfer Williana fot. Transfery.info
Oskar Ogórkiewicz
Oskar Ogórkiewicz
Źródło: Telegraph

Menadżer Szachtara Donieck, Mircea Lucescu, otwarcie przyznał, że jest gotów puścić Williana do Chelsea. Oczywiście za odpowiednią kwotę.

Brazylijczyk jest ważnym ogniwem zespołu od momentu dołączenia, czyli od 2007 roku. W tym czasie trzykrotnie triumfował w ukraińskiej Premier League, zwyciężył też w Pucharze Uefa w 2009 roku.

Dobra forma zawodnika spowodowała, że jego osobą zainteresowały się wielkie kluby. Jednym z nich jest Chelsea. Londyńczycy złożyli w styczniu ofertę, ale prawie 17 milionów funtów okazało się niewystarczające.
 
Wtedy Willian był po prostu nie do wyciągnięcia, jednak zarząd klubu z Doniecka zmienił zdanie.
 
- Muszą zapłacić tyle, ile jest wart. A wart jest sporo, sprowadziliśmy go, gdy miał 19 lat. Robimy tak z większością naszych graczy, każdy ma swoją wartość. Luiz Adriano, Douglas Costa, Alex Teixeira, Dentinho, Alan Patrick – między innymi ci gracze są gotowi triumfować w największych klubach. Naprawdę nie mam nic przeciwko odejściu Williana do Chelsea, zależy mi na jego sukcesach. Na naszym koncie muszą się jednak znaleźć stosowne pieniądze. W innym wypadku zostanie, ma przecież kontrakt obowiązujący jeszcze przez 2,5 roku – powiedział Lucescu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy