Chelsea ma zielone światło na transfer Williana

Chelsea ma zielone światło na transfer Williana fot. Transfery.info
Oskar Ogórkiewicz
Oskar Ogórkiewicz
Źródło: Telegraph

Menadżer Szachtara Donieck, Mircea Lucescu, otwarcie przyznał, że jest gotów puścić Williana do Chelsea. Oczywiście za odpowiednią kwotę.

Brazylijczyk jest ważnym ogniwem zespołu od momentu dołączenia, czyli od 2007 roku. W tym czasie trzykrotnie triumfował w ukraińskiej Premier League, zwyciężył też w Pucharze Uefa w 2009 roku.

Dobra forma zawodnika spowodowała, że jego osobą zainteresowały się wielkie kluby. Jednym z nich jest Chelsea. Londyńczycy złożyli w styczniu ofertę, ale prawie 17 milionów funtów okazało się niewystarczające.
 
Wtedy Willian był po prostu nie do wyciągnięcia, jednak zarząd klubu z Doniecka zmienił zdanie.
 
- Muszą zapłacić tyle, ile jest wart. A wart jest sporo, sprowadziliśmy go, gdy miał 19 lat. Robimy tak z większością naszych graczy, każdy ma swoją wartość. Luiz Adriano, Douglas Costa, Alex Teixeira, Dentinho, Alan Patrick – między innymi ci gracze są gotowi triumfować w największych klubach. Naprawdę nie mam nic przeciwko odejściu Williana do Chelsea, zależy mi na jego sukcesach. Na naszym koncie muszą się jednak znaleźć stosowne pieniądze. W innym wypadku zostanie, ma przecież kontrakt obowiązujący jeszcze przez 2,5 roku – powiedział Lucescu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy