Chelsea planuje trzy sprzedaże na pokrycie kosztów transferu Havertza

Chelsea planuje trzy sprzedaże na pokrycie kosztów transferu Havertza fot. Kai Havertz I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Jak podaje Nicolò Schira, Chelsea przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty za Kaia Havertza. Nim jednak to uczyni, zamierza sprzedać trzech graczy.

Aktualnie prowadzone są rozmowy dotyczące indywidualnych warunków współpracy pomiędzy Niemcem i londyńczykami, a w najbliższych tygodniach powinny się także rozpocząć negocjacje z Bayerem Leverkusen.

Piąta ekipa Bundesligi na sprzedaży swojej gwiazdy chciałaby zarobić 100 milionów euro, lecz z uwagi na koronakryzys, jest skłonna na pewne ustępstwa. Mianowicie, w grę wchodzi rozłożenie płatności na kwotę podstawową i zmienne. Tym sposobem „The Blues” mają zaoferować 70 milionów euro plus bonusy,

Wcześniej celem Chelsea jest podreperowanie klubowego budżetu poprzez sprzedaż Jorginho, Emersona Palmieriego i Tiemoué Bakayoko. Pierwszy z wymienionych jest pożądany przez Maurizio Sarriego, trenera Juventusu, który widziałby również u siebie także lewego defensora urodzonego w Brazylii. W tym drugim przypadku turyńczycy mają jednak konkurencję ze strony Interu Mediolan.

Teoretycznie najtrudniej będzie sprzedać francuskiego defensywnego pomocnika, który nie dość, że zarabia sporo, to w ostatnich sezonach nie prezentuje zbyt wysokiej formy. Niemniej pojawiają się głosy o możliwości ponownego zatrudnienia 25-latka przez AC Milan.

Zważywszy na powyższe informacje, można dojść do wniosku, że Anglicy przygotowują się do sfinalizowania już trzeciego letniego transferu. Wcześniej ich szeregi wzmocnili Hakim Ziyech oraz Timo Werner.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy