Chelsea pokrzyżuje plany Barcelonie? Telles priorytetem Anglików!

Chelsea pokrzyżuje plany Barcelonie? Telles priorytetem Anglików!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Alex Telles najprawdopodobniej larem odejdzie z FC Porto. O jego angaż w tej chwili walczą FC Barcelona oraz Chelsea.

Przed dwoma tygodniami Nicolò Schira poinformował o rozpoczęciu przez „The Blues” rozmów transferowych z lewym defensorem „Smoków”. Teraz okazuje się, chrapkę na wykonanie podobnego kroku od dłuższego czasu miała „Duma Katalonii”.

Katalończycy zdążyli bowiem już ustalić, że zespół potrzebuje wzmocnień na czterech pozycjach, a jedną z nich jest właśnie lewa strona obrony, stąd pomysł zakontraktowania 27-letniego Brazylijczyka.

Jego umowa z FC Porto wygasa 30 czerwca 2021 roku i jak donosi „Sport”, zawodnik odrzucił propozycję jej przedłużenia, co wiązałoby się z podwyżką wynagrodzenia do sześciu milionów euro brutto za sezon gry na Estádio do Dragão. Mając to na uwadze, Portugalczycy są otwarci na rozmowy z potencjalnymi kupcami.

Dotąd FC Barcelona liczyła, że Alex Telles wybierze właśnie jej projekt, lecz we wszystko wmieszała się Chelsea. Anglicy wykazują poważne zainteresowanie autorem 10 trafień i dziewięciu kluczowych podań w bieżącym sezonie, a coraz więcej wskazuje na to, że operacja może zostać przeprowadzona poprzez aktywowanie klauzuli odstępnego. Przypomnijmy, że opiewa ona na kwotę 40 milionów euro, przy czym prawo do dziesięciu procent z kwoty przyszłego transferu jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos” przysługuje Galatasaray.

Zważywszy na te informacje, niewykluczone, że „The Blues” już wkrótce pokrzyżują plany „Blaugranie”. Szczególnie że w tym niepewnym czasie w coraz większym stopniu zmienia się polityka transferowa. Kluby dążą bowiem do zawarcia porozumienia jeszcze przed 30 czerwca, co pozwala im na angaż w trybie natychmiastowym, tj. wraz z udostępnieniem im możliwości rejestracji nowych zawodników.

Inne opcje przedstawiciela Premier League to Ben Chilwell z Leicester City oraz Marc Cucurella z Getafe. Priorytet stanowi jednak gracz FC Porto.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy