Chelsea: Rośnie optymizm w sprawie N’Golo Kanté

Chelsea: Rośnie optymizm w sprawie N’Golo Kanté fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Ornstein [TheAthletic.com]

W ostatnich tygodniach w mediach nie brakowało doniesień na temat możliwego odejścia N’Golo Kanté z Chelsea. Tymczasem nowe światło na sprawę rzucił David Ornstein.

Wśród chętnych na transfer N’Golo Kanté, którego kontrakt z Chelsea jest ważny tylko do 30 czerwca 2023 roku, wymieniało się Barcelonę, Juventus czy Al-Nassr. „Sport” pisał nawet, że sam piłkarz naciska na tę pierwszą, by jak najszybciej dopięła jego pozyskanie po zakończeniu sezonu. Wydawało się, że odejście Francuza z Londynu jest bardzo prawdopodobne.

Inaczej sytuację przedstawia David Ornstein, którego zdaniem władze „The Blues” poczyniły postępy w rozmowach dotyczących nowej umowy dla mistrza świata z 2018 roku i obecnie rośnie przekonanie, że zostanie on na Stamford Bridge.

Dziennikarz TheAthletic.com pisze, że we wrześniu Chelsea zaproponowała pomocnikowi nowy, dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. 31-latek dał do zrozumienia, że chciałby dłuższą umowę, i transfer po sezonie faktycznie stał się realny. Niedawny dialog między stronami wzbudził jednak optymizm.

Londyńczycy chcą, żeby piłkarz został na Stamford Bridge. Dalej uważają go za jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji, jeśli tylko jest w pełni sił. Dlatego pracują nad osiągnięciem kompromisu. Długość proponowanego kontraktu może okazać się kluczowa.

Ornstein dodaje, że Chelsea może pozyskać nowego pomocnika niezależnie od tego, jak potoczy się sprawa z Kanté.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy