Chelsea sprowadza brazylijski supertalent. Zabezpieczenie pozycji na lata

Chelsea sprowadza brazylijski supertalent. Zabezpieczenie pozycji na lata
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Goal.com

Chelsea jest bardzo blisko zatrudnienia 18-letniego środkowego pomocnika z ligi brazylijskiej, Andreya Santosa - przekazał Goal.com.

Londyńczycy lubują się ostatnio w pozyskiwaniu perełek do swojej akademii z różnych stron świata. Tym razem przyszedł czas na środkowego pomocnika z Ameryki Południowej. Andrey Nascimento dos Santos, bo tak w pełnym brzmieniu nazywa się zawodnik, najprawdopodobniej tez zimy zwiąże się z „The Blues”.

Chelsea znajduje się na zaawansowanym etapie negocjacji z klubem zawodnika, Vasco da Gama. Choć jeszcze parę miesięcy temu Brazylijczycy podpisali papier na dłuższą współpracę, ekipa z Rio de Janeiro wyraża gotowość na finalizację transferu.

Poczynania Santosa były monitorowane przez skautów od połowy bieżącego roku. Goal.com wskazuje, że gracz środka pola parafuje umowę na okres do końca czerwca 2027 roku.

Dość dużą tajemnicą natomiast owiano kwotę transakcji za obiecującego zawodnika z drugiej ligi. Wiadomo jedynie tyle, że we wrześniu Vasco da Gama zdążyło zamieścić klauzulę odstępnego w wysokości 40 milionów euro.

Andrey Santos ma za sobą pierwszy sezon w seniorskiej drużynie.

Dla „Cruzmaltino” rozegrał w tym roku kalendarzowym 34 spotkania, ośmiokrotnie trafiając do siatki rywala. Jego wkład przełożył się na awans klubu na najwyższy poziom ligowy.

Do tego Santos już od 2021 roku gra w reprezentacji Brazylii do lat 20.

Minionego lata Chelsea zapewniła sobie współpracę z paroma innymi rówieśnikami Santosa - Carneyem Chukwuemeką, Gabrielem Sloniną czy Cesare Casadeim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy