Chelsea szuka wzmocnień w Ajaksie. Na celowniku środkowy pomocnik

Chelsea szuka wzmocnień w Ajaksie. Na celowniku środkowy pomocnik
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Latem Thomas Tuchel zamierza odmłodzić środek pola Chelsea, a jego celem transferowym jest Ryan Gravenberch - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Holender to najmłodszy debiutant w historii Ajaksu, który po raz pierwszy na poziomie seniorskim zagrał, gdy miał 16 lat, cztery miesiące i siedem dni. Od tego czasu jego kariera rozwija się wzorcowo.

W trwającym sezonie 18-letni dziś zawodnik wystąpił 37 razy i wziął czynny udział w zdobyciu 10 bramek (cztery trafienia oraz sześć asyst). Ponadto ma on na swoim koncie już trzy spotkania w reprezentacji „Oranje” i coraz więcej wskazuje na to, że pojedzie na EURO 2020.

Zważywszy na to wszystko, Ryan Gravenberch przykuwa uwagę innych ekip. U siebie widziałyby go FC Barcelona, Manchester United, Juventus czy Liverpool. Teraz do tego grona dołączyły Atlético Madryt oraz Chelsea.

„Los Rojoblancos” na razie ograniczają się do śledzenia postępów utalentowanego gracza, ale „The Blues” mają poważne plany, co do najbliższego okna transferowego.

Thomas Tuchel chciałby odmłodzić środek pola londyńskiej drużyny, a Holender wydał mu się idealnym kandydatem.

Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, piłkarz mierzący 190 centymetrów wzrostu jest wyceniany na około 35 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy