Chelsea szykuje niemieckiego trenera

Chelsea szykuje niemieckiego trenera
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Chelsea traci powoli cierpliwość do Franka Lamparda i ma skłaniać się ku zatrudnieniu niemieckiego szkoleniowca - uważa „The Athletic”.

„The Blues” przegrali ostatnie pięć z ośmiu ligowych spotkań. Ten stan rzeczy wpłynął na fakt, że londyńska drużyna osunęła się na dość odległe ósme miejsce w tabeli Premier League i traci obecnie już pięć punktów do ostatniej lokaty gwarantującej udział w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Obniżka formy zespołu prowadzonego przez Franka Lamparda martwi bardzo przedstawicieli Chelsea, którzy zaczynają coraz poważniej zastanawiać się nad przedwczesnym zakończeniem współpracy z 42-letnim trenerem.

Dziennikarze „The Athletic” uważają, że ten temat jest już poruszany na najwyższych szczeblach w klubie, gdzie w grę ma wchodzić ewentualne zatrudnienie Niemca w miejsce Anglika.

Wspomniane źródło uważa, że nawiązanie współpracy z kimś takim jak Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann czy Ralf Rangnick, czyli szkoleniowcami mającymi bogate doświadczenie związane z pracą na poziomie Bundesligi, pomogłoby wydobyć najlepsze cechy z Kaia Havertza i Timo Wernera, którzy zostali sprowadzeni latem za duże pieniądze.

Dwa pierwsze wymienione wyżej nazwiska pojawiają się już od pewnego czasu w kontekście „The Blues”. Z kolei ostatni z wymienionych panów jest kimś nowym na liście potencjalnych kandydatów do zastąpienia Lamparda, który po wtorkowej porażce z Leicester City ma świadomość, że nie znajduje się w komfortowej sytuacji na zajmowanym stanowisku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy