Chelsea szykuje niemieckiego trenera

Chelsea szykuje niemieckiego trenera
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Chelsea traci powoli cierpliwość do Franka Lamparda i ma skłaniać się ku zatrudnieniu niemieckiego szkoleniowca - uważa „The Athletic”.

„The Blues” przegrali ostatnie pięć z ośmiu ligowych spotkań. Ten stan rzeczy wpłynął na fakt, że londyńska drużyna osunęła się na dość odległe ósme miejsce w tabeli Premier League i traci obecnie już pięć punktów do ostatniej lokaty gwarantującej udział w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Obniżka formy zespołu prowadzonego przez Franka Lamparda martwi bardzo przedstawicieli Chelsea, którzy zaczynają coraz poważniej zastanawiać się nad przedwczesnym zakończeniem współpracy z 42-letnim trenerem.

Dziennikarze „The Athletic” uważają, że ten temat jest już poruszany na najwyższych szczeblach w klubie, gdzie w grę ma wchodzić ewentualne zatrudnienie Niemca w miejsce Anglika.

Wspomniane źródło uważa, że nawiązanie współpracy z kimś takim jak Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann czy Ralf Rangnick, czyli szkoleniowcami mającymi bogate doświadczenie związane z pracą na poziomie Bundesligi, pomogłoby wydobyć najlepsze cechy z Kaia Havertza i Timo Wernera, którzy zostali sprowadzeni latem za duże pieniądze.

Dwa pierwsze wymienione wyżej nazwiska pojawiają się już od pewnego czasu w kontekście „The Blues”. Z kolei ostatni z wymienionych panów jest kimś nowym na liście potencjalnych kandydatów do zastąpienia Lamparda, który po wtorkowej porażce z Leicester City ma świadomość, że nie znajduje się w komfortowej sytuacji na zajmowanym stanowisku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy