Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?!

Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SportBild

Wraz z pojawieniem się w Chelsea Thomasa Tuchela, wzrastają szanse na hitowy transfer z udziałem Dayota Upamecano - donosi „SportBild”.

Coraz więcej wskazuje na to, że latem 2021 roku Francuz odejdzie z RB Lipsk. Fakt, że podpisał on nowy kontrakt ledwie kilka miesięcy temu paradoksalnie tylko upraszcza całą sprawę. Wpisano bowiem do niego klauzulę odstępnego, która wynosi 42-43 miliony euro.

Biorąc pod uwagę klasę zawodnika, jego wiek (w październiku skończy 23 lata) oraz możliwość późniejszej odsprzedaży z zyskiem, Dayot Upamecano jest prawdziwą gratką na rynku transferowym.

O stopera w tej chwili najmocniej zabiegają Manchester United, Liverpool, Bayern Monachium oraz Chelsea. Jak informuje „SportBild”, w momencie ogłoszenia Thomasa Tuchela, szanse londyńczyków na wygranie walki o podpis gracza znacznie wzrosną.

Za Niemcem przemawia to, że mówi on biegle po francusku i chciał piłkarza „Byków’ już jako trener Paris Saint-Germain. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zawodnicy najlepszej ekipy Ligue 1 podczas zgrupowania „Trójkolorowych” mocno go zachwalali.

„The Blues” dysponują odpowiednimi środkami, aby zakontraktować jednego z czołowych defensorów Bundesligi i jeśli tylko wyrazi on gotowość do przeprowadzki na Stamford Bridge, można z góry założyć, że Roman Abramowicz dopnie swego.

Upamecano w obecnym klubie jak dotąd rozegrał 137 spotkań, z czego równo 100 w niemieckiej ekstraklasie. Wydaje się zatem, że jest to idealny moment na zmianę pracodawcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy