Chelsea wytypowała kandydata na następcę Thiago Silvy

Chelsea wytypowała kandydata na następcę Thiago Silvy fot. Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: O Jogo

Wiele wskazuje na to, że ten sezon w Chelsea będzie ostatnim dla Thiago Silvy. W poszukiwaniach długoterminowego następcy londyńczycy wzięli na tapet profil Ousmane'a Diomande, piłkarza Sportingu CP – czytamy w „O Jogo”.

39-letni Thiago Silva od sezonu 2020/2021 zdołał odegrać fundamentalną rolę w ekipie ze Stamford Bridge, przyczyniając się między innymi do zdobycia upragnionego Pucharu Europy. Wieku jednak się nie oszuka, co w ostatnich wywiadach daje do zrozumienia sam stoper.

Kontrakt Brazylijczyka z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem bieżącej kampanii i wiele wskazuje na to, że przed zawieszeniem butów na kołku zechce jeszcze wykonać „ostatni taniec” w jednym z ojczyźnianych klubów.

Dlatego też Todd Boehly i jego podwładni stoją przed arcyważnym zadaniem wypełnienia luki po byłym graczu PSG czy Milanu.

Według portugalskiego źródła „The Blues” bacznie obserwują Ousmane'a Diomande, którego od roku na radarze namierza również Arsenal.

W umowie stopera, ważnej do końca czerwca 2027 roku, wpisana jest klauzula wykupu w wysokości 80 milionów euro, jednak działacze z Lizbony będą otwarci na negocjacje w przerwie międzysezonowej.

Diomande, oprócz 38 występów w czołowej ekipie Liga Sagres, to także czterokrotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, który wciąż walczy o Puchar Narodów Afryki jako gospodarz turnieju.

W tym sezonie oprócz solidnie wykonywanej pracy w obrębie własnego pola karnego wychowanek FC Midtjylland dołożył liczby w ofensywie – dwa gole plus asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy