Legia Warszawa czeka na to od sierpnia. Powrót coraz bliżej

2026-01-06 16:49:41; Aktualizacja: 1 dzień temu
Legia Warszawa czeka na to od sierpnia. Powrót coraz bliżej Fot. Maciej Gronau / 400mm
Kajetan Dudzik
Kajetan Dudzik Źródło: Prawda Futbolu [YouTube]

Jean-Pierre Nsame po raz ostatni wybiegł na boisko 31 sierpnia poprzedniego roku. Kameruńczyk zerwał ścięgno Achillesa i wciąż czeka na powrót do akcji. Ma to nastąpić już niedługo. Paweł Gołaszewski w Prawdzie Futbolu podał przybliżoną datę.

Poważna kontuzja napastnika pokrzyżowała wiele planów Legii Warszawa. Osłabiony jego brakiem zespół zaliczył fatalną jesień, lądując w strefie spadkowej Ekstraklasy i odpadając z Pucharu Polski oraz Ligi Konferencji.

Kameruńczyk leczy uraz od końcówki sierpnia i wciąż nie podano jeszcze oficjalnej daty jego powrotu. Sam piłkarz niedawno zapewniał, że to nastąpi już niedługo, a teraz Paweł Gołaszewski z „Piłki Nożnej” wskazał konkretny termin.

Dziennikarz w Prawdzie Futbolu poinformował, że jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, Nsame powinien pojawić się na boisku na przełomie zimy i wiosny.

- Rehabilitacja przebiega dobrze, z tego, co się dowiedziałem, dzisiaj jeszcze potrzebuje czasu. Z otoczenia piłkarza słyszałem jakiś czas temu, że powinno to nastąpić w okolicach marca - przekazał.

Jednocześnie wyjawił, że zawodnik może spodziewać się oferty nowego kontraktu.

- Nsame jest bardzo zmotywowany. W tle toczą się rozmowy kontraktowe odnośnie do przyszłości, jak to ma wyglądać w kolejnym sezonie - zdradził Gołaszewski.

Obecna umowa Nsame z Legią wygasa z końcem obecnego sezonu. Wygląda na to, że klub chce go zatrzymać. Nie wiadomo jednak, czy uda mu się odzyskać formę sprzed kontuzji.