Chelsea: Zaplanowane testy medyczne Thiago Silvy

Chelsea: Zaplanowane testy medyczne Thiago Silvy fot. Thiago Silva [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | Nicolò Schira

Thiago Silva w trwającym tygodniu zostanie nowym piłkarzem Chelsea. Świadczy o tym fakt, że zaplanowano już testy medyczne z jego udziałem - pisze stacja Sky Sports.

Środkowy defensor przez osiem ostatnich sezonów był liderem Paris Saint-Germain, tak na boisku, jak i poza nim. Brazylijczyk uzyskał nawet francuskie obywatelstwo i nie bał się mówić, że czuje się paryżaninem. Kres jego przygody z dotychczasową drużyną jednak właśnie nadszedł.

Wygasająca umowa i bezsprzecznie klasa zawodnika zwabiły kilku chętnych na jego usługi. Wśród nich były Fiorentina, ekipy z Kraju Kawy, a w ostatnim czasie do tej listy dołączyła też Chelsea.

Początkowo wydawało się, że doniesienia o zainteresowaniu „The Blues” doświadczonym stoperem to mrzonki, lecz z czasem informacje nabierały wiarygodności. Realne potwierdzenie pojawiło się tuż przed niedzielnym finałem Ligi Mistrzów. Wówczas to gracz miał rozpocząć zaawansowane rozmowy, w których głównie skupiono się na ustaleniu długości kontraktu.

Ten aspekt został już jednak omówiony. Jak podaje Nicolò Schira, Thiago Silva podpisze z przedstawicielem Premier League kontrakt do 30 czerwca 2022 roku i będzie zarabiał na jego mocy 10 milionów euro za każdy sezon gry na Stamford Bridge.

Stacja Sky Sports uzupełnia te wieści o fakt, iż na czwartek zaplanowano testy medyczne blisko 36-letniego piłkarza.

Schira dodaje, że jeśli tylko nie wykażą one niczego niepokojącego, podpisze on dokumentację, a wówczas Chelsea skupi się na dwóch celach. Pierwszym z nich będzie pozbycie się Emersona Palmieriego, Davide Zappacosty, Michy’ego Batshuayia oraz Tiemoué Bakayoko, zaś drugim angaż następcy Kepy Arrizabalagi.

Wracając do Silvy, w ostatnim czasie o jego pozostanie w Paryżu miał walczyć Thomas Tuchel, lecz wobec braku wsparcia ze strony Leonardo jego starania spełzły na niczym. W konsekwencji tego wyjazd 88-krotnego reprezentanta „Canarinhos” do Anglii jest już przesądzony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy