Chelsea: Zostało czterech kandydatów do przejęcia klubu. Nowy deadline

Chelsea: Zostało czterech kandydatów do przejęcia klubu. Nowy deadline fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Chelsea FC przechodzi proces zmiany właściciela, który ma zakończyć się nawet do końca kwietnia. Właśnie poczyniono ważny krok w tym kierunku, ograniczając liczbę potencjalnych nabywców, informuje Sky Sports.

Roman Abramowicz jeszcze przed nałożeniem na niego sankcji ogłosił, że planuje sprzedać Chelsea. Natychmiast wzbudziło to zainteresowanie wśród miliarderów oraz grup inwestycyjnych, odkąd jednak zamrożone zostały aktywa Rosjanina, proces znacząco się skomplikował. Teraz wszystko odbywa się pod nadzorem brytyjskiego rządu, a poprawnym przebiegiem procesu opiekuje się amerykański bank kupiecki Raine Group.

Jak informuje Sky Sports, pierwsza tura dobiegła właśnie końca. Po wstępnej selekcji przedstawionych ofert zdecydowano się odrzucić jednego z faworytów, Nicka Candy'ego oraz jego współinwestorów, a także choćby Saudyjską Grupę Medialną, przy której obawiano się, że większość jej funduszy pochodzi z podatków. Listę potencjalnych nowych właścicieli ograniczono do czterech ofert. Teraz biznesmeni mają czas do 11 kwietnia, by poprawić swoje propozycje i przebić konkurencję.

Nadzorujący proces chcą, by ten zakończył się do końca kwietnia, tak, by umożliwić klubowi zorganizowanie się jeszcze przed letnim oknem transferowym. Ważnym punktem przy rozpatrywaniu ofert było posiadanie przez nowego właściciela co najmniej miliarda funtów na ewentualne przyszłe inwestycje, środki na utrzymanie drużyny czy też na rozbudowę Stamford Bridge.

Ostatni z punktów jest szczególnie atrakcyjny dla właścicieli amerykańskich gigantów sportowych ze względu na ich doświadczenie w operowaniu obiektami komercyjnymi. A tych na liście nie brakuje.

Brytyjscy dziennikarze przekazują, że w grze pozostały cztery grupy inwestycyjne. Pierwsza zrzeszona jest wokół Sir Martina Broughtona (wcześniej British Airways i prezes Liverpoolu) i Lorda Coe'a (brytyjski olimpijczyk), którzy mają finansowe wsparcie amerykańskich biznesmenów - Josha Harrisa oraz Dave'a Blitzera. Swoje udziały w ofercie ma również między innymi hinduski przedsiębiorca Vivek Ranadive.

Innym z faworytów jest Todd Boehly, współwłaściciel baseballowego LA Dodgers, którego wspierają Jonathan Goldstein oraz Clearlake Capital.

Trzecia grupa inwestorów zrzeszona jest wokół rodziny Rickettsów, właścicieli Chicago Cubs (baseball). Wspiera ich miliarder Ken Griffin z funduszu hedgingowego Citadel, a od strony doradczej również amerykański bank inwestycyjny Lazard.

Ostatnia zakwalifikowana oferta miała zostać przedstawiona przez Stephena Pagliucę, amerykańskiego miliardera, który jest właścicielem koszykarskiej drużyny Boston Celtics, a także włoskiej Atalanty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy