Chiellini o ugryzieniu Suáreza: Podziwiam go

Chiellini o ugryzieniu Suáreza: Podziwiam go
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Giorgio Chiellini - Io Giorgio

Giorgio Chiellini opublikował swoją autobiografię, w której odniósł się do sytuacji z Mistrzostw Świata w Brazylii, kiedy to został ugryziony przez Luisa Suáreza.

W czerwcu 2014 roku przy okazji mundialu naprzeciw siebie stanęły jedenastki Włoch i Urugwaju. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 1-0.

Wspomniany mecz przeszedł do historii nie tylko ze względu na wynik. W jego trakcie doszło do niecodziennej sytuacji. Przy okazji jednego ze stałych fragmentów gry defensor reprezentacji Włochy, Giorgio Chiellini, został ugryziony przez Luisa Suáreza.

Do sprawy w swojej autobiografii postanowił odnieść się sam poszkodowany.

"Nie będę ukrywał, że podziwiam jego szelmostwo. To część tej gry. Przecież jeśli przegrałby to, stałby się przeciętnym piłkarzem. A oni to wygrali. On swoje odpokutował".

"Ja i Suárez jesteśmy wbrew pozorom podobni. Bardzo lubię starcia z napastnikami. Kilka dni po meczu zadzwoniłem do niego, ale nie musiał przepraszać. Na boisku jesteśmy inni. Mamy ten sam cel, a poza nim to coś zupełnie innego" - wyjaśnia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy