Chilavert kandyduje w wyborach na prezydenta Paragwaju [OFICJALNIE]

Chilavert kandyduje w wyborach na prezydenta Paragwaju [OFICJALNIE] fot. José Luis Chilavert
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Jose Luis Chilavert [Twitter]

Były bramkarz, José Luis Chilavert, postanowił wystartować w wyborach na prezydenta Paragwaju.

55-latek był swego czasu bardzo dobrym bramkarzem. Jest on znany z występów klubowych w Realu Saragossa i RC Strasbourg, jednak przede wszystkim z reprezentacji Paragwaju.

Przeszło 15 lat temu zakończył on przygodę z piłką. Teraz ma zamiar spróbować swoich sił w polityce. Ogłosił bowiem za pośrednictwem Twittera, że zamierza wystartować w wyborach na prezydenta Paragwaju.

Opublikował wpis ze zdjęciem, na którym widnieje jego zdjęcia i napis „Dumny z bycia Paragwajczykiem”. Jednym z głównych haseł jego kampanii ma być walka z korupcją.

Rozpoczyna on walkę o fotel prezydenta dosyć szybko, ponieważ kolejne wybory odbędą się dopiero w 2023 roku. Wkrótce ogłosi swój program, w którym priorytet stanowić będzie poprawa warunków życia obywateli.

Obecnie najważniejszy urząd w Paragwaju sprawuje 64-letni Horacio Cartes.

Chilavert był trzykrotnie uznawany przez FIFA za najlepszego bramkarza świata. Słynął też z tego, że świetnie wykonywał rzuty karne. W swojej karierze strzelił 54 gole w klubie i osiem w drużynie narodowej.

Do 2006 roku był najbardziej bramkostrzelnym golkiperem w historii. Wówczas to jednak wyprzedził go Brazylijczyk, Rogerio Ceni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy