Chinyama grającym trenerem

Chinyama grającym trenerem
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Interia.pl

Taksure Chinyama ma w najbliższą sobotę zadebiutować w nowej roli.

„Interia.pl” poinformowała, że 34-latek w najbliższym ligowym spotkaniu LZS Piotrówka będzie grającym trenerem. Dotychczasowy szkoleniowiec Aleksander Mużudłowski został zwolniony i nie zatrudniono jego następcy. To właśnie doświadczony napastnik prowadził ostatnie treningi.

Były król strzelców Ekstraklasy wrócił do Polski niespełna rok temu, wiążąc się z czwartoligowcem, znanym z tego, że sprowadza piłkarzy z Afryki. Chinyama liczył, że odbuduje się na niższym szczeblu rozgrykowym i doczeka się oferty z wyższej ligi.

Piłkarz, broniący w przeszłości barw Legii, miał bardzo udaną jesień. Zdobył 16 bramek i został zaproszony na treningi drugoligowej Polonii. W sparingu z Zagłębiem Sosnowiec zdobył nawet jedną z bramek dla bytomian. Nieoczekiwanie jednak nie rozpoczął z tą drużyną przygotowań do drugiej części sezonu.

Siedmiokrotny reprezentant Zimbabwe po urlopie w ojczyźnie powrócił zatem do Piotrówki i wiosną będzie walczył o awans do trzeciej ligi. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na początku w podwójnej roli. Obecnie jego ekipa zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi opolskiej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy