Chinyama grającym trenerem

Chinyama grającym trenerem
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Interia.pl

Taksure Chinyama ma w najbliższą sobotę zadebiutować w nowej roli.

„Interia.pl” poinformowała, że 34-latek w najbliższym ligowym spotkaniu LZS Piotrówka będzie grającym trenerem. Dotychczasowy szkoleniowiec Aleksander Mużudłowski został zwolniony i nie zatrudniono jego następcy. To właśnie doświadczony napastnik prowadził ostatnie treningi.

Były król strzelców Ekstraklasy wrócił do Polski niespełna rok temu, wiążąc się z czwartoligowcem, znanym z tego, że sprowadza piłkarzy z Afryki. Chinyama liczył, że odbuduje się na niższym szczeblu rozgrykowym i doczeka się oferty z wyższej ligi.

Piłkarz, broniący w przeszłości barw Legii, miał bardzo udaną jesień. Zdobył 16 bramek i został zaproszony na treningi drugoligowej Polonii. W sparingu z Zagłębiem Sosnowiec zdobył nawet jedną z bramek dla bytomian. Nieoczekiwanie jednak nie rozpoczął z tą drużyną przygotowań do drugiej części sezonu.

Siedmiokrotny reprezentant Zimbabwe po urlopie w ojczyźnie powrócił zatem do Piotrówki i wiosną będzie walczył o awans do trzeciej ligi. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na początku w podwójnej roli. Obecnie jego ekipa zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi opolskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy