Chinyama wraca do Polski

Chinyama wraca do Polski
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport.nowiny.pl

Jak informuje serwis Sport.nowiny.pl, Takesure Chinyama być może ponownie zagości na polskich boiskach, tyle że już na niskim szczeblu.

Chinyama zameldował się w Polsce w ostatnich dniach lutego, a ostatecznie wylądować ma we Włókniarzu Kietrz, chociaż w grę wchodzi też LZS Piotrówka. Oba kluby występują w opolskiej okręgówce. Włókniarz obecnie zajmuje czwarte miejsce w grupie drugiej.

Przydatność Chinyamy była sprawdzana podczas sparingowego meczu z FC Pilszcz. W najbliższym czasie zarząd klubu z Kietrza ma podjąć decyzję o angażu napastnika.

36-letni Chinyama w Polsce występował już w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa. W 2016 roku z kolei grał dla wspomnianej Piotrówki.

W międzyczasie reprezentował barwy klubów z ojczyzny, czyli Zimbabwe, jak Hwange FC, Monomotapa, Dynamos FC czy FC Platinium. Poza tym zaliczył też przygodę z południowoafrykańską piłką w Orlando Pirates i Platinum Stars.

Na poziomie polskiej Ekstraklasy Chinyama zagrał w 83 meczach, strzelając 39 bramek i zaliczając 12 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy