Chinyama wraca do Polski

Chinyama wraca do Polski
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport.nowiny.pl

Jak informuje serwis Sport.nowiny.pl, Takesure Chinyama być może ponownie zagości na polskich boiskach, tyle że już na niskim szczeblu.

Chinyama zameldował się w Polsce w ostatnich dniach lutego, a ostatecznie wylądować ma we Włókniarzu Kietrz, chociaż w grę wchodzi też LZS Piotrówka. Oba kluby występują w opolskiej okręgówce. Włókniarz obecnie zajmuje czwarte miejsce w grupie drugiej.

Przydatność Chinyamy była sprawdzana podczas sparingowego meczu z FC Pilszcz. W najbliższym czasie zarząd klubu z Kietrza ma podjąć decyzję o angażu napastnika.

36-letni Chinyama w Polsce występował już w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa. W 2016 roku z kolei grał dla wspomnianej Piotrówki.

W międzyczasie reprezentował barwy klubów z ojczyzny, czyli Zimbabwe, jak Hwange FC, Monomotapa, Dynamos FC czy FC Platinium. Poza tym zaliczył też przygodę z południowoafrykańską piłką w Orlando Pirates i Platinum Stars.

Na poziomie polskiej Ekstraklasy Chinyama zagrał w 83 meczach, strzelając 39 bramek i zaliczając 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy