Chinyama wraca do Polski

Chinyama wraca do Polski
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport.nowiny.pl

Jak informuje serwis Sport.nowiny.pl, Takesure Chinyama być może ponownie zagości na polskich boiskach, tyle że już na niskim szczeblu.

Chinyama zameldował się w Polsce w ostatnich dniach lutego, a ostatecznie wylądować ma we Włókniarzu Kietrz, chociaż w grę wchodzi też LZS Piotrówka. Oba kluby występują w opolskiej okręgówce. Włókniarz obecnie zajmuje czwarte miejsce w grupie drugiej.

Przydatność Chinyamy była sprawdzana podczas sparingowego meczu z FC Pilszcz. W najbliższym czasie zarząd klubu z Kietrza ma podjąć decyzję o angażu napastnika.

36-letni Chinyama w Polsce występował już w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa. W 2016 roku z kolei grał dla wspomnianej Piotrówki.

W międzyczasie reprezentował barwy klubów z ojczyzny, czyli Zimbabwe, jak Hwange FC, Monomotapa, Dynamos FC czy FC Platinium. Poza tym zaliczył też przygodę z południowoafrykańską piłką w Orlando Pirates i Platinum Stars.

Na poziomie polskiej Ekstraklasy Chinyama zagrał w 83 meczach, strzelając 39 bramek i zaliczając 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy