Chris Barker zmarł w wieku 39 lat

Chris Barker zmarł w wieku 39 lat fot. Cardiff City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: World in Motion | Cardiff City | BBC Sport

Chris Barker zmarł w wieku zaledwie 39 lat. Okoliczności śmierci bada policja.

Policja w południowej Walii potwierdziła, że Chris Barker został znaleziony martwy w swoim w domu w Cardiff w dniu 1 stycznia o godzinie 14 lokalnego czasu.

Na chwilę obecną okoliczności śmierci 39-latka nie są znane, ale wiemy już, że nie została ona spowodowana żadną chorobą Anglika, który po zakończeniu kariery zaczął realizować się w zawodzenie trenera i w ostatnim czasie odpowiadał za szkolenie drużyny Forest Green Rovers U-18.

Piłkarz urodzony w Sheffield nie należał nigdy do wybitnych zawodników, ale za sprawą swojej solidności i zaangażowania przyczynił się między innymi do wywalczenia przez Cardiff City awansu na zaplecze Premier League w 2003 roku, a następnie w sezonie 2004/2005 został uznany najlepszym graczem walijskiego zespołu.

Bocznemu obrońcy nie było jednak nigdy dane zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale na poziomie Chmpionship miał możliwość reprezentowania także takich ekip jak Colchester United, QPR oraz Plymouth Argyle.

Z tego ostatniego zespołu przeniósł się w lipcu 2010 roku do Southend United i następnie przez trzy sezony rywalizował w League Two. Później postanowił jeszcze spróbować swoich sił w Aldershot Town, gdzie też zakończył swoją przygodę z futbolem po zakończeniu sezonu 2015/2016.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy