Christian Atsu wciąż zaginiony. W momencie zawalenia się budynku znajdował się na dziewiątym piętrze

Christian Atsu wciąż zaginiony. W momencie zawalenia się budynku znajdował się na dziewiątym piętrze fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Saddick Adams [Twitter]

Christian Atsu to jeden z zaginionych po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w Turcji oraz Serii nad ranem. Najnowsze wieści w sprawie Ghańczyka przekazał Saddick Adams, rodak piłkarza.

Obrazki, które oglądamy w związku z porannymi wydarzeniami, mrożą krew w żyłach. Około godziny czwartej budynki zaczęły walić się jeden po drugim, co doprowadziło do decyzji o zamknięciu szkół czy lotnisk.

Chociaż ratownicy cały czas pracują w pocie czoła, to są miejsca, gdzie ludzie są zdanie jedynie na pomoc sąsiadów. Nasłuchując głosów uwięzionych pod gruzami osób, próbują oni je zlokalizować.

W misję pomocową angażują się odpowiednie służby z różnych zakątków globu, w tym z Polski.

Tymczasem sternicy Hataysporu nerwowo wyczekują na pozytywne wiadomości dotyczące ich pracowników.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że za zaginionych uważa się dyrektora technicznego klubu Tanera Savuta i Christiana Atsu, byłego piłkarza Chelsea czy Newcastle United.

Jak przekazał Saddick Adams, w budynku, który uległ zawaleniu, znajdowało się dziewięciu zawodników oraz dwie osoby z kierownictwa klubu. Do tej pory uratowanych zostało trzech graczy i jeden pracownik. W tym gronie są Burak Öksüz, a także Bertug Yildirim.

Ghański dziennikarz informuje, że momencie katastrofy poszkodowani znajdowali na dziewiątym piętrze budynku.

Cały czas trwają poszukiwania.

Hatayspor to czternasta siła tureckiej ekstraklasy. Występuje w nim między innymi Zé Luís.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy