Christian Benitez nie żyje

Christian Benitez nie żyje
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: El Comerciode Ecuador

W poniedziałkowe popołudnie ekwadorskie media podały szokującą informację. Nie żyje Christian "Chucho" Benitez, były zawodnik Birmingham City oraz reprezentacji Ekwadoru. Miał zaledwie 27 lat.

W sprawie śmierci Beniteza pojawiły się sprzeczne doniesienia - niektórzy reporterzy jako przyczynę zgonu podali wypadek samochodowy, natomiast ojczym zawodnika oświadczył, że miało to związek z powikłaniami po zapaleniu otrzewnej. Popularny "Chucho" zostawił żonę i trzyletnie bliźnięta, córkę i syna.

W ubiegłym sezonie Benitez wywalczył ze swoim zespołem (Club America) Mistrzostwo Meksyku, a ponadto został królem strzelców w drużynie z 17 trafieniami na koncie. Ogółem w barwach meksykańskiego klubu zanotował on 52 bramki w 79 występach.

Niedawno doszło do porozumienia pomiędzy przedstawicielami katarskiego  El Jaish z działaczami Club America, w myśl którego Benitez miał dołączyć do zespołu ze stolicy Kataru za kwotę 15 milionów dolarów.

Christian Benitez pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w ekwadorskim Club Deportivo El Nacional, skąd po 3 latach trafił do Meksyku, a konkretniej do Club Santos Laguna. Sezon 2009/2010 spędził na wypożyczeniu w Birmingham City, jednak nie potrafił odnaleźć się na angielskich boiskach i powrócił do macierzystego klubu. Rok później został przedstawiony jako nowy nabytek drużyny Club América.

Od 2005 roku reprezentował on barwy swojej ojczyzny, dla której zdobył 24 gole w 58 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy