Christian Eriksen: Pamiętam wszystko, oprócz pięciu minut

Christian Eriksen: Pamiętam wszystko, oprócz pięciu minut fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: BBC

Christian Eriksen niedawno wrócił do piłki i podpisał półroczny kontrakt z angielskim Brentfordem. W rozmowie z BBC opowiedział o dramatycznej sytuacji z Mistrzostw Europy, kiedy przez kilkanaście minut lekarze musieli reanimować go na murawie.

Środowisko sportowe zamarło po tym, jak Christian Eriksen bezwładnie padł na murawę w trakcie rywalizacji pomiędzy Danią a Finlandią na ostatnich Mistrzostwach Europy. Rozpoczęła się wówczas walka o jego życie, a lekarze reanimowali go przez kilkanaście minut. Później 29-latek zostały zniesiony z boiska i przewieziony do szpitala.

Eriksen w rozmowie z BBC wypowiedział się na temat tragicznego zdarzenia. Wyznaje także, co udało mu się zapamiętać z tamtej chwili.

- Pamiętam wszystko, oprócz pięciu minut. Wrzut z autu, piłkę, która uderzyła mnie w kolano, a potem nie wiem, co się stało. Następnie się ocknąłem i zobaczyłem ludzi obok mnie, a także poczułem nacisk w klatce piersiowej, próbując złapać oddech. Kiedy się ocknąłem, nie wiedziałem, co się dzieje.

- Potem w karetce usłyszałem, jak ktoś pyta: jak długo był nieprzytomny? Ktoś inny odpowiedział: pięć minut. To był pierwszy raz, kiedy usłyszałem, że prawie umarłem.

- Jestem wielkim szczęściarzem i powiedziałem im to w twarz. Jestem bardzo szczęśliwy za ich działania, bo inaczej nie byłoby mnie tutaj – wyznał Eriksen.

Po zatrzymaniu akcji serca Duńczykowi wszczepiony został kardiowerter-defibrylator. Z takim urządzeniem nie mógł kontynuować swojej gry na boiskach Serie A, zatem rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan i postanowił wrócić do Premier League. Brentford podpisało z nim kontrakt do końca obecnego sezonu.

- Lekarze wiedzieli, że chcę wrócić do grania i dostać na to zielone światło, ale ja także wiedziałem, że oni mieli świadomość, iż jeśliby w międzyczasie coś się wydarzyło niedobrego, to nie kontynuowałbym tego planu.

- Nie przejmuję się rozrusznikiem. Nie czuję go i nawet jest zostanie uderzony, wiem, że jest wystarczająco zabezpieczony.

- Wiele biegałem, więc kondycja powinna być dobra, ale czucie piłki ma się dzięki grze w meczach, a na to potrzebuję jeszcze kilka tygodni. W momencie, kiedy trener uzna, że jestem zdrowy i zechce, żebym zagrał, to będę gotowy. W tej chwili robimy po prostu swoje – uważa 29-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy