Christian Pulisic niezadowolony z sytuacji w Chelsea. „Nie gram na pozycji, na której bym chciał”

Christian Pulisic niezadowolony z sytuacji w Chelsea. „Nie gram na pozycji, na której bym chciał” fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: NBC Sports

Christian Pulisic idzie w ślady Romelu Lukaku i również otwarcie mówi o swoich wątpliwościach w kontekście współpracy z Thomasem Tuchelem w Chelsea.

Niemiecki menedżer po zaledwie półroczu pracy w Chelsea sięgnął z nią po Ligę Mistrzów i choć trenerskich umiejętności nie sposób mu odmówić, atmosfera w jego zespole staje się dość napięta. Kilka tygodni temu sporo szumu narobił Romelu Lukaku, który w wywiadzie narzekał na swoją rolę na boisku, otwarcie dodając, iż żałuje, że odszedł z Interu Mediolan.

Sprawa rozeszła się po kościach, ale w podobnym tonie wypowiedział się teraz Christian Pulisic. Amerykanin udał się na zgrupowanie reprezentacji Stanów Zjednoczonych i w rozmowie z NBC Sports wyjawił, że na Stamford Bridge nie zawsze jest kolorowo.

- To jasne, w tym sezonie mam wiele wzlotów i upadków. Nie wszystko idzie po mojej myśli - mówi zawodnik.

- Będę starać się dalej, mając nadzieję, że te sytuacje nie będą miały wpływu na moją grę dla reprezentacji. Cieszę się, że jestem na tym zgrupowaniu. Ale kiedy tu przyjeżdżam, zewsząd słyszę pytania: „jak tam w Chelsea?”, co z tym, co z tamtym... To czasem trudne. Pod względem mentalnym czasem daje mi się to we znaki, ale mimo to zawsze cieszę się na zgrupowania, uwielbiam grać z tymi chłopakami, tutaj mogę tak po prostu cieszyć się grą.

Christian Pulisic nie ukrywa, że nie zawsze podobają mu się pomysły Thomasa Tuchela co do jego roli na boisku.

- Czasem jest mi trudno. Często nie grałem na pozycji, na której bym chciał. Choć jasne jest, że to istotne, by być wszechstronnym, móc grać na różnych pozycjach, zdobywać inne umiejętności.

- Wiele się nauczyłem, mam nadzieję, że w najbliższych meczach będę na właściwym miejscu i będę czuć się bardziej komfortowo.

Chelsea zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Premier League ze stratą 10 oczek do liderującego Manchesteru City. Jednocześnie ma tyle samo punktów przewagi nad piątym West Hamem United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy