Christopher Nkunku odejdzie z RB Lipsk?! Giganci w gotowości

Christopher Nkunku odejdzie z RB Lipsk?! Giganci w gotowości fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SportBild

RB Lipsk następnego lata może stracić Christophera Nkunku. Francuz znalazł się bowiem na radarach Realu Madryt, Manchesteru City, Juventusu oraz Paris Saint-Germain - donosi „SportBild”.

Po odejściu Timo Wernera oraz Marcela Sabitzera, to właśnie 23-latek wyrasta na pierwszoplanową postać drużyny. Chociaż rozegrał 17 spotkań, brał już czynny udział w zdobyciu aż 18 bramek. Na bilans ten składa się 11 trafień i siedem asyst.

Wysoka forma wszechstronnego zawodnika, który poza pozycją ofensywnego pomocnika, odnajduje się również na skrzydle, sprawia, że o jego angażu myślą giganci europejskiej piłki.

Nie tak dawno Francuz został połączony z powrotem do Paris Saint-Germain, a na swojej liście życzeń umieścił go Arsenal. Teraz do tego grona dołączyły Real Madryt, Juventus oraz Manchester City.

Cała piątka rozważa sprowadzenie pomocnika podczas letniego okna transferowego w 2022 roku. Operację może utrudnić fakt, że najprawdopodobniej nie posiada on w swojej umowie klauzuli odstępnego (choć pojawiły się spekulacje o sumie 40 milionów euro), co wiąże się z koniecznością rozmów z RB Lipsk.

Christopher Nkunku ciągle czeka na premierowe powołanie do reprezentacji „Trójkolorowych”. Wraz z nim oraz pierwszym występem, jego wartość z pewnością poszybuje w górę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy