Chwicza Kwaracchelia z wiele mówiącą cieszynką. Napoli z ważnym zwycięstwem nad Juventusem [WIDEO] fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

SSC Napoli pokonało Juventus (2:1) w meczu zamykającym niedzielną rywalizację w Serie A. Pierwszą z bramek dla gospodarzy zdobył Chwicza Kwaracchelia, który zademonstrował kibicom wiele mówiącą cieszynkę.

Urzędujący mistrz Włoch od momentu trafienia pod skrzydła urzędującego selekcjonera reprezentacji Słowacji - Francesco Calzony - nie zaznało jeszcze goryczy porażki, a po niedzielnym starciu ze „Starą Damą” wrócił na dobre do rywalizacji o miejsce gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Jedną z wiodących ról w pokonaniu zespołu z Turynu odegrał Chwicza Kwaracchelia.

Reprezentant Gruzji otworzył wynik pojedynku w pierwszej połowie i następnie skierował się ku fanom z wiele mówiącą cieszynką, wskazującą na to, że nigdzie się nadchodzącego lata nie wybiera.

W ten sposób 23-letni skrzydłowy zareagował na medialne insynuacje agenta, który sugerował w mediach, że jego klient nie narzeka na brak zainteresowania ze strony topowych marek i w efekcie może po tym sezonie opuścić SSC Napoli.

Czas pokaże, czy zachowanie ofensywnego zawodnika było spowodowane wyłącznie uspokojeniem sytuacji czy też nosi się on z zamiarem zaliczenia sportowego i finansowego awansu w futbolowej hierarchii.

W drugiej połowie prestiżowego starcia do wyrównania doprowadził Federico Chiesa. Kilka chwil później gospodarze otrzymali jednak rzut karny.

Co prawda Wojciech Szczęsny wygrał pojedynek z Victorem Osimhenem, ale przy dobitce Giacomo Raspadoriego był już bezradny.

Juventus zachował po tej porażce drugie miejsce w tabeli, ale po poniedziałkowym meczu Interu Mediolan z Genoą może tracić do tych pierwszych aż 15 punktów.

Natomiast SSC Napoli awansowało na siódmą pozycję i traci osiem „oczek” do rewelacyjnej Bologny, plasującej się na czwartej lokacie.