Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE]

Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił wszcząć postępowanie przeciwko Pawłowi Cibickiemu. Został on bowiem niedawno posądzony o ustawienie meczu.

W ostatnich dniach w szwedzkich mediach pojawiły się niepokojące informacje na temat Pawła Cibickiego. Wedle tych nowości napastnik Pogoni Szczecin wziął udział w ustawieniu jednego ze spotkań.

Chodzi o konkretny zakład. Do zdarzenia miało dojść wiosną 2019 roku, zanim Szwed trafił do Ekstraklasy. Wtedy to występował on w Elfsborgu.

Zawodnik w jednym ze spotkań ujrzał żółtą kartkę, za co otrzymał konkretną sumę pieniędzy. Media informowały, że chodzi o kwotę 300 tysięcy koron, a więc w przybliżeniu 130 tysięcy złotych.

Sam gracz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz do sprawy postanowił odnieść się Polski Związek Piłki Nożnej.

„Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, wszczął postępowania wyjaśniające, dotyczące podejrzenia popełnienia przez Pawła Cibickiego, aktualnie zawodnika klubu Pogoń Szczecin, przewinienia dyscyplinarnego match-fixingu.

Szwedzka federacja piłkarska poinformowała Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN o toczącym się wobec Pawła Cibickiego postępowaniu karnym, w związku z niedozwolonymi zakładami bukmacherskimi. Sprawa dotyczy otrzymania przez Pawła Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej w sezonie 2018/2019 pomiędzy Kamlar KK i IF Elfsborg” - czytamy w komunikacie.

26-latek trafił do Pogoni Szczecin z Leeds United w styczniu tego roku. Od tamtej pory rozegrał 19 spotkań. Strzelił w nich trzy gole i zanotował jedną asystę.

Zawodnik w szwedzkich mediach (BT.se) przyznał się do uzależnienia od hazardu. Dziennik wręcz opisuje, jak deklarował trenerowi Elfsborga Jimmy'emu Thelinowi, że problem ma za sobą. Niedługo później doszło wspomnianej wyżej sytuacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy