CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście

CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najlepiej grających głową obrońców występujących w 10 czołowych europejskich ligach.

Statystycy z CIES wzięli pod uwagę procent wygranych pojedynków główkowych przez defensorów. Pierwsze miejsce z odsetkiem na poziomie 96,3 (wygranych 26 na 27 pojedynków) zajął Kurt Zouma. Zawodnik Chelsea wyprzedził Berata Djimsitiego z Atalanty, Harry’ego Maguire’a z Manchesteru United oraz Raphaëla Varane’a z Realu Madryt.

Na liście znalazło się dwóch Polaków - Jan Bednarek (81,4 procenta wygranych pojedynków) oraz Paweł Bochniewicz (77,4 procenta). Daje im to 27. i 53. miejsce na liście.

CIES - 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy