CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście

CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najlepiej grających głową obrońców występujących w 10 czołowych europejskich ligach.

Statystycy z CIES wzięli pod uwagę procent wygranych pojedynków główkowych przez defensorów. Pierwsze miejsce z odsetkiem na poziomie 96,3 (wygranych 26 na 27 pojedynków) zajął Kurt Zouma. Zawodnik Chelsea wyprzedził Berata Djimsitiego z Atalanty, Harry’ego Maguire’a z Manchesteru United oraz Raphaëla Varane’a z Realu Madryt.

Na liście znalazło się dwóch Polaków - Jan Bednarek (81,4 procenta wygranych pojedynków) oraz Paweł Bochniewicz (77,4 procenta). Daje im to 27. i 53. miejsce na liście.

CIES - 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” Legia Warszawa otrzymała ofertę za Mahira Emreliego?! Legia Warszawa otrzymała ofertę za Mahira Emreliego?! OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy