CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście

CIES: 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie. Dwóch Polaków na liście fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie najlepiej grających głową obrońców występujących w 10 czołowych europejskich ligach.

Statystycy z CIES wzięli pod uwagę procent wygranych pojedynków główkowych przez defensorów. Pierwsze miejsce z odsetkiem na poziomie 96,3 (wygranych 26 na 27 pojedynków) zajął Kurt Zouma. Zawodnik Chelsea wyprzedził Berata Djimsitiego z Atalanty, Harry’ego Maguire’a z Manchesteru United oraz Raphaëla Varane’a z Realu Madryt.

Na liście znalazło się dwóch Polaków - Jan Bednarek (81,4 procenta wygranych pojedynków) oraz Paweł Bochniewicz (77,4 procenta). Daje im to 27. i 53. miejsce na liście.

CIES - 100 najlepiej grających głową obrońców w Europie:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy