Szalony wieczór w Lidze Mistrzów! Gol bramkarza, trafienie Roberta Lewandowskiego i parę niespodzianek [WIDEO]
2026-01-29 00:12:17; Aktualizacja: 1 godzina temu![Szalony wieczór w Lidze Mistrzów! Gol bramkarza, trafienie Roberta Lewandowskiego i parę niespodzianek [WIDEO]](img/photos/115025/1500xauto/fk-bodo-glimt.jpg)
Za nami ostatnia kolejka fazy ligowej Champions League. W 18 spotkaniach zobaczyliśmy łącznie aż 61 bramek, a emocji nie brakowało. Największym przegranym środowego wieczoru jest zdecydowanie Real Madryt, który wypadł z czołowej ósemki po golu... bramkarza w doliczonym czasie gry.
Anatolij Trubin będzie miał co opowiadać wnukom. Golkiper Benfiki został bohaterem swojej drużyny w starciu z Realem Madryt.
Ukrainiec strzelił gola na 4:2 w 98. minucie środowego spotkania, wykorzystując świetne dogranie Fredrika Aursnesa. Było to trafienie na wagę awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. José Mourinho mógł świętować zwycięstwo nad byłym klubem i prawdopodobnie uratowanie swojej posady.
𝐓𝐑𝐔𝐁𝐈𝐍! 𝐓𝐑𝐔𝐁𝐈𝐍! 𝐓𝐑𝐔𝐁𝐈𝐍! 𝐆𝐎𝐎𝐎𝐎𝐎𝐎𝐋!
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) January 28, 2026
𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐍𝐈𝐄𝐖𝐈𝐀𝐑𝐘𝐆𝐎𝐃𝐍𝐄! 😱 𝐁𝐑𝐀𝐌𝐊𝐀𝐑𝐙 𝐓𝐑𝐀𝐅𝐈𝐀 𝐍𝐀 𝟒:𝟐! 🔥🔥🔥
Benfica zagra w barażach! pic.twitter.com/wOLPWfHVuaPopularne
Powodów do radości nie miał za to Álvaro Arbeloa. „Królewscy” przez tę bramkę wypadli z czołowej ósemki tabeli rozgrywek i będą musieli rozegrać dwa dodatkowe mecze w 1/16 finału.
Na ich miejsce wskoczył inny klub z Portugalii - Sporting. Ekipa z Lizbony rzutem na taśmę zapewniła sobie wygraną 3:2 nad Athletikiem Bilbao, wyrzucając hiszpańską drużynę za burtę turnieju.
𝐆𝐎𝐎𝐎𝐎𝐎𝐋! 🔥🔥 𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓𝐈𝐍𝐆 𝐖𝐘𝐆𝐑𝐘𝐖𝐀 𝐙 𝐀𝐓𝐇𝐋𝐄𝐓𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐈 𝐀𝐖𝐀𝐍𝐒𝐔𝐉𝐄 𝐃𝐎 𝐓𝐎𝐏 𝟖! 😳 pic.twitter.com/fmLQI0gF35
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) January 28, 2026
Miło tego wieczoru nie będzie wspominał również Diego Simeone. Atlético Madryt nieoczekiwanie uległo Bodø/Glimt 2:3. „Los Colchoneros” będą więc musieli, podobnie jak ich derbowi rywale, wystąpić w 1/16 finału.
Niewykluczone, że to właśnie Norwegowie będą ich przeciwnikiem w dwumeczu na tym etapie. Dzięki zwycięstwu udało im się zająć 23. miejsce w tabeli Ligi Mistrzów.
Spośród nacji, którym udało się wprowadzić wszystkie drużyny do kolejnej fazy rozgrywek, zdecydowanie najlepiej wyglądają Anglicy. Liverpool wygrał aż 6:0 z Karabachem Mateusza Kochalskiego, a Chelsea wyeliminowało Napoli po wygranej 3:2.
To może być gol na wagę TOP8! 🔥
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) January 28, 2026
Joao Pedro po raz kolejny trafia dla Chelsea ⚽
📺 Multiligę Mistrzów oglądaj w CANAL+: https://t.co/Nlao77caWq pic.twitter.com/7sN0XjXnCV
Oprócz „The Reds” i „The Blues” w czołowej ósemce fazy ligowej zameldowały się również Arsenal (na pierwszej lokacie), Tottenham i Manchester City. Najniżej sklasyfikowaną ekipą z Wysp Brytyjskich jest Newcastle United, które uplasowało się na 12. pozycji.
Nie tylko Włosi i Hiszpanie stracili swoich przedstawicieli po środowych rozstrzygnięciach. Olympique Marsylia pożegnało się z Ligą Mistrzów po niespodziewanej porażce 0:2 z Club Brugge. Belgijska drużyna zdecydowanie zasłużyła na awans, nie dając szans potentatowi Ligue 1.
OGIEŃ W BRUGII! 🔥 Gospodarze prowadzą 2:0 z Marsylią! 👊
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) January 28, 2026
📺 Multiligę Mistrzów oglądaj w CANAL+: https://t.co/Nlao77caWq pic.twitter.com/BGMEt626M2
Wśród bohaterów ostatniej kolejki fazy ligowej można śmiało wymieniać Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski strzelił ważną bramkę na 1:1 w meczu FC Barcelony z FC Kopenhagą. „Duma Katalonii” ostatecznie zwyciężyła 4:1.
𝐑𝐎𝐎𝐎𝐎𝐁𝐄𝐑𝐓 𝐋𝐄𝐖𝐀𝐍𝐃𝐎𝐎𝐎𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈𝐈𝐈𝐈! 🇵🇱 ⚽ Polak trafia na 1:1 po CUDOWNEJ akcji Barcelony! 😍
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) January 28, 2026
📺 Multiligę Mistrzów oglądaj w CANAL+: https://t.co/Nlao77caWq pic.twitter.com/yfN7qypQlB
Kibice znad Wisły z pewnością śledzili również poczynania Slavii Praga i Olympiakosu, a więc drużyn z lig, które konkurują z Ekstraklasą w rankingu UEFA.
Czesi sprawili polskim fanom miły prezent, przegrywając aż 1:4 z cypryjskim Pafos. Grecy nie byli już tak uprzejmi i odprawili z kwitkiem Ajax Amsterdam po zwycięstwie 2:1.
***
Te kraje wciąż mają swoich przedstawicieli w Lidze Mistrzów:
Anglia: Arsenal, Liverpool, Tottenham, Chelsea, Manchester City, Newcastle United
Hiszpania: FC Barcelona, Real Madryt, Atlético Madryt
Włochy: Inter Mediolan, Juventus, Atalanta
Niemcy: Bayern Monachium, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund
Francja: PSG, AS Monaco
Portugalia: Sporting, Benfica
Belgia: Club Brugge
Turcja: Galatasaray
Grecja: Olympiakos
Norwegia: Bodø/Glimt
Azerbejdżan: Karabach












![Coś nieprawdopodobnego! Bramkarz strzela gola Realowi Madryt w Lidze Mistrzów na wagę awansu [WIDEO]](img/photos/115027/170x113/anatolij-trubin.jpg)


![Rozwiązał umowę ze Śląskiem Wrocław i zaliczył egzotyczny transfer [OFICJALNIE]](img/photos/115024/170x113/besar-halimi.jpg)
![Druga połowa zmieniła wszystko. FC Barcelona melduje się w 1/8 finału Ligi Mistrzów [WIDEO]](img/photos/114223/170x113/robert-lewandowski.jpg)

![Szalony wieczór w Lidze Mistrzów! Gol bramkarza, trafienie Roberta Lewandowskiego i parę niespodzianek [WIDEO]](img/photos/115025/90x60/fk-bodo-glimt.jpg)


![Coś nieprawdopodobnego! Bramkarz strzela gola Realowi Madryt w Lidze Mistrzów na wagę awansu [WIDEO]](img/photos/115027/90x60/anatolij-trubin.jpg)


![Rozwiązał umowę ze Śląskiem Wrocław i zaliczył egzotyczny transfer [OFICJALNIE]](img/photos/115024/90x60/besar-halimi.jpg)


![Górnik Zabrze wypożyczył środkowego obrońcę [OFICJALNIE]](img/photos/113830/170x113/maksymilian-pingot.jpg)



