CIES: Najlepsi dryblerzy świata. Dwóch Polaków na liście. Jeden tuż obok Kyliana Mbappé

CIES: Najlepsi dryblerzy świata. Dwóch Polaków na liście. Jeden tuż obok Kyliana Mbappé fot. MDI / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory przedstawiło zestawienie najlepszych dryblerów na świecie.

Statystycy z CIES, korzystając z danych InStat, określili wskaźnik dryblingu, który jest liczbą udanych dryblingów na 100 minut gry. Pod uwagę wzięto piłkarzy, którzy w bieżącym sezonie (do 27.10.2021) wykonali przynajmniej 40 dryblingów.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Adama Traoré z Wolverhampton Wanderers, który średnio w ciągu 100 minut notuje 11,24 udanego dryblingu. Za nim są między innymi Nahuel Luján z Universidad de Chile (9,68), Chidera Ejuke z CSKA Moskwa (9,29), Erick Arruda z Ceary (8,32) oraz Manor Solomon z Szachtara Donieck (8,09).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Rafał Wolski (Wisła Płock), który ze średnią 6,35 plasuje się na 24. miejscu. 67. jest Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin. Polaka wyprzedza bezpośrednio... Kylian Mbappé.

Najlepsi dryblerzy świata według CIES:


fot. CIESfot. CIESfot. CIESfot. CIESfot. CIES

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy