CIES: Przemieszczanie się piłki po boisku. Bayern liderem rankingu, w Polsce najlepszy Piast

CIES: Przemieszczanie się piłki po boisku. Bayern liderem rankingu, w Polsce najlepszy Piast fot. Comfreak | Pixxabay
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CIES

CIES Football Observatory Weekly Post, po analizie danych zebranych przez InStat, opublikowało najnowszy raport dotyczący przemieszczania się piłki w 35 ligach europejskich. W trzech kategoriach liderem jest kto inny.

W statystykach pod uwagę wzięto sezony 2018/2019 oraz 2019/2020 i podzielono je na średnią liczbę przebytych kilometrów przez piłkę na mecz, odległość, którą pokonuje futbolówka podczas podania oraz średnią liczbę podań na spotkanie.

Po ich analizie, wywnioskowano, że liderem pierwszej kategorii w klubach w pięciu najlepszych ligach europejskich jest Bayern Monachium (średnio 12,7 kilometra na mecz). W drugiej najlepsze okazało się Getafe (21,8 metra na mecz), zaś w ostatniej triumfował Manchester City (średnio 722 podania).

Jeśli chodzi o naszą rodzimą Ekstraklasę, piłka pokonuje najwięcej kilometrów, kiedy jest przy nogach piłkarzy Piasta Gliwice oraz Lecha Poznań (po 9,6). Pod względem odległości podczas podania, rzutem na taśmę pierwsze miejsce zajął Górnik Zabrze (20,2), który wyprzedza Lechię Gdańsk (20,1) i Koronę Kielce (20). W kategorii podań najlepszy okazał się Lech Poznań (509).

Cała lista danych opublikowanych przez CIES.

Ogólny ranking


Ranking z uwzględnieniem polskich klubów

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy