CIES: Przemieszczanie się piłki po boisku. Bayern liderem rankingu, w Polsce najlepszy Piast

CIES: Przemieszczanie się piłki po boisku. Bayern liderem rankingu, w Polsce najlepszy Piast fot. Comfreak | Pixxabay
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CIES

CIES Football Observatory Weekly Post, po analizie danych zebranych przez InStat, opublikowało najnowszy raport dotyczący przemieszczania się piłki w 35 ligach europejskich. W trzech kategoriach liderem jest kto inny.

W statystykach pod uwagę wzięto sezony 2018/2019 oraz 2019/2020 i podzielono je na średnią liczbę przebytych kilometrów przez piłkę na mecz, odległość, którą pokonuje futbolówka podczas podania oraz średnią liczbę podań na spotkanie.

Po ich analizie, wywnioskowano, że liderem pierwszej kategorii w klubach w pięciu najlepszych ligach europejskich jest Bayern Monachium (średnio 12,7 kilometra na mecz). W drugiej najlepsze okazało się Getafe (21,8 metra na mecz), zaś w ostatniej triumfował Manchester City (średnio 722 podania).

Jeśli chodzi o naszą rodzimą Ekstraklasę, piłka pokonuje najwięcej kilometrów, kiedy jest przy nogach piłkarzy Piasta Gliwice oraz Lecha Poznań (po 9,6). Pod względem odległości podczas podania, rzutem na taśmę pierwsze miejsce zajął Górnik Zabrze (20,2), który wyprzedza Lechię Gdańsk (20,1) i Koronę Kielce (20). W kategorii podań najlepszy okazał się Lech Poznań (509).

Cała lista danych opublikowanych przez CIES.

Ogólny ranking


Ranking z uwzględnieniem polskich klubów

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy