CIES: Te zespoły w Europie najdłużej utrzymują się przy piłce

CIES: Te zespoły w Europie najdłużej utrzymują się przy piłce fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory przedstawiło ciekawe zestawienie przedstawiające zespoły z największym procentem posiadania piłki w trakcie spotkań ligowych na Starym Kontynencie.

Statystycy wzięli pod uwagę drużyny z 35 europejskich lig. Na szczycie zestawienia znalazł się Celtic. Od początku sezonu klub z Glasgow utrzymuje się przy piłce przez 70,8 procent czasu gry. Szkoci notują średnio 659 udanych podań w trakcie meczu, przeciętnie będąc przy piłce przez 24 sekundy.


Tuż za Celtikiem znalazła się Borussia Dortmund. Przy niemieckim klubie widnieje 70,2 procent czasu gry. Podopieczni Petera Bosza wyprzedzają o 2,5 procenta Paris Saint-Germain.


Biorąc pod uwagę drużyny z pięciu najmocniejszych europejskich lig, w pierwszej dwudziestce są jeszcze Manchester City, Barcelona, Bayern, RB Lipsk oraz Tottenham. Real Madryt zajmuje 23. lokatę. Na 64. miejscu znalazł się najwyżej sklasyfikowany zespół z naszego kraju - Pogoń Szczecin.


Tekst alternatywny 

TUTAJ pełne zestawienie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy