CIES: Za tych polskich piłkarzy trzeba zapłacić najwięcej. Lewandowski stracił pierwsze miejsce

CIES: Za tych polskich piłkarzy trzeba zapłacić najwięcej. Lewandowski stracił pierwsze miejsce
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory jak co miesiąc zaktualizowało wyceny zawodników.

Statystycy z CIES szacują wartość piłkarzy występujących w topowych europejskich ligach na podstawie swojego algorytmu. Pod uwagę branych jest wiele czynników, w tym pozycja, wiek, liczba i efektywność występów, klub i rozgrywki, w których grają, występy w reprezentacji, sytuacja kontraktowa czy data ostatniego transferu.

Skupiając się na polskich zawodnikach, w kwietniu pierwsze miejsce w klasyfikacji piłkarzy wartych najwięcej stracił Robert Lewandowski. Przy nazwisku gwiazdora Bayernu widnieje kwota 66 milionów euro. To wzrost z 61,5 miliona, na które był wyceniany w marcu, ale i tak został on wyprzedzony przez Krzysztofa Piątka. Jego wartość podskoczyła z 55,9 do 68,2 miliona euro.

Wpływ na to ma głównie wiek atakującego Milanu (jest znacznie młodszy od „Lewego”), kolejne gole strzelone dla „Rossonerich”, a także trafienie w reprezentacji.

W ostatnich tygodniach wyraźnie wzrosła również wartość Arkadiusza Milika, a nieustannie na ponad 50 milionów euro wyceniany jest Piotr Zieliński.

Warto podkreślić, że cały czas rośnie wartość Jana Bednarka.


Wycena polskich piłkarzy wg CIES:

Krzysztof Piątek (Milan) – 68,2 miliony euro;

Robert Lewandowski (Bayern) – 66 milionów euro;
Piotr Zieliński (Napoli) – 57,6 miliona euro;

Arkadiusz Milik (Napoli) – 55,3 miliona euro;

Wojciech Szczęsny (Juventus) – 33,7 miliona euro;
Jan Bednarek (Southampton) – 18,7 miliona euro;
Kamil Glik (AS Monaco) – 17 milionów euro;
Karol Linetty (Sampdoria) – 15,5 miliona euro;
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 10,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy