City Football Group nie rezygnuje z pomysłu inwestycji we francuski futbol. Ma nowy klub na celowniku

City Football Group nie rezygnuje z pomysłu inwestycji we francuski futbol. Ma nowy klub na celowniku
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Est-Eclair

City Football Group, czyli spółka zarządzająca między innymi Manchesterem City czy New York City, wykazuje poważne zainteresowanie możliwością zakupu pakietu kontrolnego ES Troyes AC.

Przedstawiciele City Football Group dopięli nie tak dawno wszystkie formalności związane z przejęciem belgijskiego Lommel SK, który stał się tym samym dziewiątym klubem piłkarskim, który dołączył do rodziny zarządzanej przez wspomnianą spółkę.

Przed nastaniem tego momentu w mediach bardzo głośno mówiło się o możliwym zainwestowaniu przez nią środków w zakup pakietu kontrolnego w AS Nancy.

Ostatecznie City Football Group wycofało się z tej operacji, która znajdowała się już w fazie finalizacji. Początkowo można było przypuszczać, że było to związane z zakupem wymienionego wyżej belgijskiego klubu.

Dziennikarze „L’Est-Eclair” uważają jednak, że przedstawiciele spółki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich porzucili pomysł przejęcie ekipy z Ligue 1 na rzecz podjęcia rozmów z właścicielami innego francuskiego zespołu z tego poziomu - ES Troyes AC.

Lokalne władze postrzegają ideę inwestycji ze strony City Football Group w ich drużynę jako bardzo dobrą rzecz, która może wpłynąć na rozwój piłki w regonie znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Paryża, Auxerre, Reims czy Dijon.

Wspomniane źródło szacuje, że pakiet kontrolny ekipy Stade de l'Aube został wyceniony na poziomie 7-10 milionów euro.

Poza wspomnianymi wyżej drużynami w strukturach City Football Group znajdują się także Girona, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, chiński Schuan Jiuniu, urugwajski Club Atlético Torque oraz indyjski Mumbai City.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy