Club Brugge o krok od mistrzostwa Belgii. Władze ligi wnioskują o zakończenie rozgrywek

Club Brugge o krok od mistrzostwa Belgii. Władze ligi wnioskują o zakończenie rozgrywek
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Pro League

Zarząd Pro League chce zakończenia belgijskich rozgrywek ligowych.

W komunikacie wystosowanym przez władze ligi poinformowano, że padła propozycja zakończenia ligi, która została przedstawiona wszystkim 24 profesjonalnym klubom. Teraz to one podczas walnego zgromadzenia muszą podjąć ostateczną decyzję. By przegłosować przedwczesne zakończenie ligi, potrzebna jest większość 80% głosów. Wydaje się to formalnością.

Jeśli kluby zdecydują się na takie rozwiązanie, to przyjęta będzie obecna tabela. Mistrzem kraju zostanie więc Club Brugge, które obecnie ma 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Gent. Kolejne drużyny w tabeli (czyli właśnie wspomniane już Gent oraz Charleoi, Royal Antwerp i Standard Liège) wezmą udział w europejskich pucharach. Wielkim przegranym może okazać się Anderlecht, który plasuje się na ósmej lokacie.

Jest już również gotowy scenariusz dotyczący spadków i awansów. Z ligi żadna drużyna nie spadnie, za to w przyszłym sezonie dołączą do niej OH Leuven i Beerschot i tym samym Jupiler Pro League stanie się rozgrywkami 18-zespołowymi.

Póki co nie wiadomo jedynie, co dalej z finałem Pucharu Belgii. W nim wystąpić miały ekipy z Brugii oraz Antwerpii.

Więcej na temat: Belgia Koronawirus

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dawidowicz dołączy do Klimali?! Dawidowicz dołączy do Klimali?! Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Jerzy Dudek wspomina sytuację z Rafą Benítezem. „Wtedy pomyślałem, że po prostu uderzę go w twarz” Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Cracovii grozi kara za korupcję z sezonu 2003/2004 [OFICJALNIE] Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Puchar Polski: Zmiana gospodarza finału Glik chce odejść z AS Monaco Glik chce odejść z AS Monaco Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy