Co słychać u Sebastiana Boenischa?

Co słychać u Sebastiana Boenischa?
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bild

Sebastian Boenisch przez lata grał w Werderze Brema. Teraz od trzech miesięcy szuka klubu, niestety bez skutku.

Po Mistrzostwach Europy Boenisch był bliski podpisania kontraktu z VfB Stuttgart, jednak niespodziewanie dla niego ,,Die Schwaben" w ostatniej chwili zrezygnowali z jego usług. Teraz reprezentant Polski dalej jest bezrobotny i jego frustracja jest coraz większa. - Dla mnie to wszystko jest niezrozumiałe. Jestem jeszcze nie zatrudniony - mówi rozgoryczony Boenisch. 
 
- Jest zbyt wiele złych ludzi, którzy chcą zarobić na mnie pieniądze - mówi polski obrońca, który opowiadał już w przeszłości o problemach z agentami. - Nagle pojawia się 20 czy 30 agentów, którzy twierdzą, że mają ode mnie pełnomocnictwa i wymagają pieniędzy od klubu. Nic dziwnego, że moi ewentualni pracodawcy rezygnują - wyjaśnia problem Boenisch.
 
Były piłkarz Werderu miał oferty z Rosji i Ukrainy, jednak były one niewystarczająco atrakcyjne. Boenisch trenował również z drużyną Stoke City, ale nie potrafił przekonać do siebie trenera klubu z Premier League. 
 
Obecnie Boenisch mieszka z rodzicami niedaleko Düsseldorfu. Jednak teraz najważniejsze jest dla niego, że jest zdrowy. Rozczarowanie po Mistrzostwach Europy podczas których Boenisch z reprezentacją Polski odpadł w fazie grupowej jest już dawno przez niego strawione. Również ostra krytyka byłego reprezentanta Polski Tomasza Hajty, który powiedział o Boenischu ,,że jest najgorszym lewym obrońcą w historii polskiej piłki", nie jest problemem dla bezrobotnego piłkarza. - Ludzie, którzy coś osiągneli, mogą coś powiedzieć. Ale to się nie liczy. On tylko zgrywa ważniaka - mówi polski obrońca.
 
Zdziwiony sytuacją Boenischa jest Klaus Allofs. - Nie wiem, co dzieje się za kulisami. Kilka klubów pytało mnie o niego. Ja zawsze go polecam - mówi dyrektor sportowy Werderu Brema. Oczywiste jest, że Boenisch nie będzie mógł z następna ofertą zbyt długo zwlekać. - Jeśli taka przyjdzie, to zajmę się nią bardzo poważnie - zapowiada reprezentant Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy