Co z transferami do Pogoni Szczecin? Nowy prezes doprecyzował, ważny szczegół

2025-02-16 17:53:07; Aktualizacja: 8 godzin temu
Co z transferami do Pogoni Szczecin? Nowy prezes doprecyzował, ważny szczegół Fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Pogonsportnet.pl

W tym tygodniu nowym prezesem Pogoni Szczecin został Nilo Effori. W rozmowie z Pogonsportnet.pl działacz został dopytany o temat potencjalnych transferów do klubu zimą.

Sprawa przejęcia Pogoni Szczecin przez nowego inwestora w końcu została dopięta. Właścicielem klubu z województwa zachodniopomorskiego została spółka Sport Strategy and Investments Limited, a następcą wieloletniego prezesa Jarosława Mroczka - Nilo Effori.

Z jego wypowiedzi w trakcie konferencji prasowej można było wywnioskować, że pierwszych transferów nowych zawodników, nawet trzech, można spodziewać się już zimą. Rozbudziło to apetyty kibiców, a jak wiadomo, ci potrafią szybko rozliczać za takie słowa.

Effori został zapytany przez Pogonsportnet.pl o to, jak wygląda sytuacja z potencjalnymi ruchami do klubu w trakcie sezonu i czy w grę wchodzą wyłącznie wypożyczenia.

- Żeby być dobrze zrozumianym - to nie jest coś, czego ja chcę, to jest coś, czego potrzebuje drużyna. Więc jeśli trener powie, że potrzebujemy tej pozycji, tej pozycji i tamtej, aby wzmocnić drużynę, to właśnie takich piłkarzy będziemy szukać i wrócimy z propozycjami. Następnie trener, który jest główną osobą mającą sprawić, że drużyna odniesie sukces, musi być pewien, że nowi piłkarze będą zgodni z jego aktualnymi planami. Jak więc widzisz, jest kilka etapów tych działań - przyznał nowy prezes Pogoni.

- To, co dotyczy drugiej części pytania - miałem na myśli podczas konferencji to, że nie podpiszę umowy z nikim dłużej, niż do końca obecnego sezonu, dlatego że nie chcę tworzyć żadnych zobowiązań, które mogą mieć swoje konsekwencje w przyszłym sezonie. Tak jak wspomniałem - nowy sezon to nowe plany i nowe pomysły - podkreślił (cała rozmowa TUTAJ).

Na podpisanie z kimś długoterminowego kontraktu w tym momencie się więc nie zanosi. Jednocześnie Effori dodał, że szkoleniowiec zgłosił wspomniane potrzeby dotyczące pewnych pozycji i praca nad jakimiś ruchami trwa.

W niedzielę szczecinianie pokonali Stal Mielec na jej terenie 2:1. Obecnie mają na koncie 36 punktów, które dają im piąte miejsce w ligowej tabeli.

W następny weekend ich przeciwnikiem będzie Widzew Łódź, z którym również zmierzą się na wyjeździe.