Co z występem Marca Guala przeciwko Legii Warszawa? Trener Jagiellonii Białystok nie pozostawia wątpliwości

Co z występem Marca Guala przeciwko Legii Warszawa? Trener Jagiellonii Białystok nie pozostawia wątpliwości fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jagiellonia Białystok

Marc Gual został ogłoszony drugim letnim nabytkiem Legii Warszawa tuż przed jej starciem z jego obecnym klubem Jagiellonią Białystok. Trener Adrian Siemieniec zapewnia, że ten aspekt nie będzie miał wpływu na odstawienie napastnika od składu.

Hiszpan był od kilku miesięcy łączony z zaliczeniem przeprowadzki do „Wojskowych”. W minionych tygodniach panowało na ten temat duże przekonanie. Tym samym do potwierdzenia realizacji całej operacji brakowało tylko pojawienia się stosownego komunikatu.

Ten pojawił się w czwartkowe popołudnie. Najpierw z ust trenera Kosty Runjaicia, a potem za sprawą oświadczenia wydanego przez Legię Warszawa.

Moment ogłoszenia pozyskania 27-letniego zawodnika nie był naturalnie przypadkowy, ponieważ nastąpił nieco ponad dobę przed ligowym starciem ekipy z Łazienkowskiej z jego obecnym klubem - Jagiellonią Białystok.

Być może przedstawiciele „Wojskowych” liczyli na to, że w ten sposób wpłyną na decyzję sztabu przeciwnika o odstawieniu Marca Guala od gry przeciwko przyszłemu pracodawcy, aby uniknąć nieporozumień odnośnie postawy piłkarza w tym meczu.

Trener Adrian Siemieniec zapewnił jednak, że zamierza dalej korzystać z usług swojego najlepszego strzelca.

- Marc jest profesjonalistą, piłkarzem o wielkich ambicjach. W każdym meczu chce grać dla siebie i drużyny. Dlatego nie mam argumentu, dla którego miałby teraz usiąść na ławce - przyznał szkoleniowiec.

- Oceniamy go przez pryzmat tego, co robi na boisku, a robi wiele dobrego dla Jagiellonii i tym chciałbym zamknąć ten temat. Jego występy oceniamy na bieżąco i z jego postawy jestem zadowolony - dodał.

Gual może na obecnym etapie zmagań pochwalić się zanotowaniem piętnastu trafień i siedmiu asyst w 30 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy