CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje

CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje fot. CONMEBOL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej zamierza przenieść zaplanowane na koniec marca mecze kwalifikacyjne do nadchodzącego mundialu w Katarze w związku z zablokowaniem przyjazdu na zgrupowania graczy występujących w europejskich klubach - poinformowało „Globo Esporte”.

Pandemia koronawirusa torpeduje w dalszym ciągu możliwość rozgrywania zaplanowanych spotkań piłkarskich.

Tym razem rosnąca liczba zakażonych osób na Starym Kontynencie zmusiła poszczególne kraje do wprowadzenia szeregu nowych lub przywrócenia wcześniejszych restrykcji związanych między innymi z koniecznością odbycia kwarantanny po powrocie z zagranicy z państw, w których występuje znaczący przyrost zainfekowanych.

W związku z tym FIFA potwierdziła swoje wcześniejsze zapewnienia, że kluby mogą zablokować wyjazd swoich zawodników na zgrupowania kadr narodowych, co wiązałoby się z koniecznością odizolowania graczy po ich powrocie do drużyny.

Pokaźna liczba ekip postanowiła skorzystać z przysługującego im prawa i na tym fakcie najbardziej mają ucierpieć reprezentacje mające kontynuować swoją rywalizację o awans na najbliższe Mistrzostwa Świata ze strefy CONMEBOL.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu skontaktowali się już z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej w celu wypracowania jakiegoś porozumienia, które pozwoliłoby im na przykład rozegrać zaplanowane spotkania w Europie.

Pierwsze rozmowy pomiędzy obiema stronami nie przyniosły żadnych rezultatów i dlatego mają one ponownie nawiązać kontakt w sobotę. Dziennikarze „Globo Esporte” przekonują, że wówczas zapadnie decyzja o odwołaniu marcowych pojedynków eliminacyjnych, które zostaną przeniesione na wrzesień oraz październik. Wtedy zamiast dwóch meczów zostałyby rozegrane trzy w każdym z tych miesięcy.

***

Kwalifikacje mundialowe z Ameryki Południowej w polskiej telewizji

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy